Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā aizmidzināt bērnu?

Bērni guļ, Photo by Annie Spratt on Unsplash

Bērni guļ, Photo by Annie Spratt on Unsplash

Daudziem vecākiem nākas saskarties ar ik vakara gulētiešanas drāmu. Mazie spītīgi atsakās iet gulēt. Dažkārt šī iezīme saglabājas vēl skolas vecumā, kad pulkstenis jau pāri pusnaktij, bet acis ir platas un miegs kā nenāk tā nenāk.

Noteikti svarīgi ir ievērot noteiktu gulētiešanas laiku. Jāņem vērā, ka bērniem veselīgi būtu gulēt no 9 līdz 11 stundām naktī, taču individuāli tas, protams, var atšķirties.

Tāpat ļoti svarīgi ir arī mošanās laiku ieverot puslīdz saskaņā ar grafiku. Šāda rutīna ir ļoti svarīga, jo ātrāk to ieviesīsiet, jo vieglāk būs gan aizmigt, gan pamosties. Visgrūtāk, protams, šo kārtību un režīmu ir ievērot nedēļas nogalēs un brīvdienās, jo šķiet, ka “tad jau var padzīvoties ilgāk nomodā, jo no rīta taču nav agri jāceļas”, tomēr – ja izdosies ievērot miega rutīnu un režīmu arī nedēļas nogalēs, tad ritms netiks izjaukts un ilgtermiņā tas noteikti atmaksāsies.

Tāpat būtiski paturēt prātā, k arī brīvdienās nevajadzētu bērnam ļaut gulēt līdz pusdienas laikam. Ieilgušais rīts noteikti liks sevi manīt arī vakara stundās, jo tik drīz nenāks miegs.

Lieliski, ja izdodas izveidot ikvakara rutīnu – īpaši maziem bērniem. Piemēram: vakariņas, pusstunda rotaļām vai sarunām, tad duša, zobu izmazgāšana, pasaciņa un tad miegs. Ja šo ritmu ievēro regulāri, ar laiku mazinās stress un bērnam ir vieglāk arī aizmigt, jo ķermenis jau pats atpazīst šo rutīnu un kļūst miegains noteiktā laikā.

Ja bērnam regulāri problēmas ar aizmigšanu, pamēģiniet pirms miega pāris stundas centieties nelūkoties zilajos ekrānos. Kāds pētījums pierādīja, ka zilā gaisma no TV ekrāniem, viedtālruņiem vai datora monitoriem var negatīvi ietekmēt melatonīna izdalīšanos, bet tieši melatonīna līmenis nosaka to, kad cilvēks sāk justies miegains. Ietekme no zilās gaismas var turpināties pat 60 minūtes, kas nozīmē, ka šai laikā būs grūtāk aizmigt.

Ļoti svarīgi ir arī maksimāli samazināt jebkādu stresu pirms gulētiešanas, jo, kad izdalās stresa hormons, jūsu bērns nevarēs aizmigt. Izvēlieties mierīgas aktivitātes pirms gulētiešanas.

Padomājiet par vidi bērna guļamistabā – mīksti palagi, patīkama gultasveļa, tumši toņi, klusums… Radiet apstākļus, kas palīdz atšķirt dienu no nakts, atvieglojot aizmigšanu.

Parūpējieties, lai istabā nebūtu pārāk karsti. Ideālā temperatūra miegam būtu 18-21 grāds pēc Celsija.

Vēl viena lieta, kas jāiemācās – nekoncentrēties uz miegu. Jo vairāk bērns nevar aizmigt un jo aktīvāk vecāki uz to uzspiež, jo varāk viņš par to domā. Taču kamēr bērns intensīvi domā, viņš nevar relaksēties. Lieliski, ja Jūs varētu iemācīt bērnam koncentrēties uz relaksēšanos, atslābināšanos, pamāciet viņam dziļās elpošanas tehniku, kas palīdzēs nomierināties.

Ja Jums šķiet, ka problēmas ir nopietnākas nekā tikai ieradumu maiņa, tad ieteicams pakonsultēties ar savu ģimenes ārstu vai miega konsultantu, lai atrastu veidu, kā bērnam palīdzēt.

Iesakām:

Kādēļ bērnistabai vajadzētu izvēlēties gaišas mēbeles?

Krāsu psiholoģija interjerā – kādi toņi rada enerģiju un kādi nomierina?

5 veidi, kā atbrīvoties no murgiem un sliktiem sapņiem

Elpošanas tehnikas saldākam miegam

Bērni guļ, Photo by Annie Spratt on Unsplash

Bērni guļ, Photo by Annie Spratt on Unsplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas