Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

5 veidi, kā tikt vaļā no murgiem un sliktiem sapņiem

Slikts sapnis, Photo by Benjamin Davies on Unsplash

Slikts sapnis, Photo by Benjamin Davies on Unsplash

Murgi patiesībā ir nervozi sapņi, kas izjauc ierasto miegu. Kamēr ķermenis ir atslābinājies un atpūšas, mūsu zemapziņa ļauj vaļu slēptajām bailēm un spriedzei, kas izraisa sliktos sapņus. Tā kā bieži murgi izraisa negatīvas emocijas un atstāj iespaidu uz cilvēkiem, tie izraisa miega traucējumus - nav iespējams atkal iemigt, kas rada nogurumu nākamajā dienā un atstāj iespaidu uz darbaspējām. Portālā www.dreams.co.uk ir uzskaitīti pāris veidi, kā iespējams cīnīties ar sliktajiem sapņiem.

1. Izvēlies ērtu guļvietu!

Neērts matracis vai pārāk augsts spilvens var būt par iemeslu sliktam miegam. Pārliecinies, ka matracis nav novecojis vai atbilst tieši tavām prasībām, kā arī regulāri maini gultasveļu un lieto gadalaikam atbilstošu segu, lai nebūtu pa karstu, un izvēlies spilvenus, kas nebūs par cietu, par zemu vai par mazu. Ja miegam tiks atvēlēta ērta vietiņa, tad sliktajiem sapņiem nevajadzētu veidoties. Turklāt, ja bieži murgo, centies negulēt uz muguras – šī poza visbiežāk izraisa sliktus sapņus!

2. Uzmani savu ēstgribu!

Ēdiens pirms gulētiešanas pabaros ne tikai vēderu, bet arī sniegs enerģiju sliktajiem sapņiem, tāpēc centies ieturēt maltīti pāris stundas pirms aizmigšanas. Arī siers un siera ēdieni vakariņās un pēc tām “baros murgus”, atturies no tā! Pats par sevi saprotams – lai miega kvalitāte netiktu ietekmēta, vakaros izvairies lietot dzērienus ar kofeīnu, piemēram, kafiju, zaļo tēju vai enerģijas dzērienus, jo tie paturēs tevi nomodā ilgāk kā ierasts.

3. Nevelc stresu mājās!

Centies visas negatīvās emocijas, spriedzi un stresu atstāt aiz mājas vai vismaz guļamistabas durvīm! Regulāra nodarbošanās ar sportu (2-3 reizes nedēļā) varētu palīdzēt atbrīvoties no visa negatīvā, kas uzkrājies pāris dienu laikā. Ja neesi no sportotājiem, tad aptuveni 30 minūšu gara vakara pastaiga būs pietiekama, lai sakārtotu domas. Laba literatūra pirms miega arī ir labs veids kā atbrīvoties no ikdienas raizēm, taču noteikti neizvēlies drāmas, detektīva vai šausmu žanru! Izlasi, kā mikrouzturvielu terapija var palīdzēt cīņā ar stresu, nogurumu un izsīkumu!

4. Ievēro miega rutīnu!

Ja regulāri dodies pie miera naktīs un nepagūsti kārtīgi izgulēties, arī tas varētu būt iemesls, kāpēc redzi sliktos sapņus. Murgus biežāk redz cilvēki, kuri nepagūst izgulēties vai kuri ir pārguruši no dienas un pa nedēļu nespēj iegūt vajadzīgo miega devu. Pieradini sevi iet gulēt laicīgi – kā brīvdienās, tā darba dienās, un vienmēr mosties vienā laikā. Šādi sliktajiem sapņiem vajadzētu pazust. Starp citu, vai zināji, ka fitoterapija lieliski palīdz cīņai ar bezmiegu?

5. Stājies pretī murgiem!

Vai tā būtu bērnības trauma, iztēles auglis, kas radies kādas filmas iespaidā, vai nākamajā nedēļā paredzētā darba vizīte – apzinies slikto sapni un izanalizē to. Iespējams, ka šāda analīze un apzināšanās, kāpēc baidies no tā, ko redzi vai kāpēc zemapziņa signalizē par kādu konkrētu notikumu vai personu, palīdzēs pārvarēt bailes vai satraukumu par problēmu un aizkliedēs negatīvo no tavas apziņas, kas neveicinās atkārtotu murgu rašanos.

Uzzini:

Ko par tevi liecina gulēšanas poza

Vai lietuvēns jeb miega paralīze ir bīstama?

Lūk, kāpēc labāk gulēt uz kreisā sāna


Slikts sapnis, Photo by Benjamin Davies on Unsplash

Slikts sapnis, Photo by Benjamin Davies on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas