Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā atbrīvoties no sliktas karmas?

karma, acs, Image by Ulrike Leone from Pixabay

Runājot par karmu, mēs reizēm sakām, ka kādam cilvēkam ir laba karma, bet citam – slikta vai smaga karma… Kur tad rodas mūsu karma un kādēļ katram tā atšķiras? Karmu veido cilvēka darbību kopums pagātnē, kas atkal un atkal atkārtojas tagadnē vai nākotnē. Hindu reliģijā karma var veidoties pat no iepriekšējām dzīvēm un lielā mērā nosaka cilvēka likteni. Tas, ko mēs darām šajā dzīvē, var ietekmēt mūsu karmu nākotnē, tādēļ ir svarīgi apzināties lietas, ko vari uzlabot, lai sliktā karma neatkārtotos. Tas nav viegli, bet šeit ir daži soļi, ko noteikti vērts izmēģināt:

1. Atpazīsti karmu!

Jā šķiet, ka ar karmu tikt galā un to mainīt ir grūti, tad patiesībā vissarežģītāk ir spēt to sākumā atpazīt. Daudziem cilvēkiem ir gadījumi un situācijas, kas ar viņiem notiek un atkārtojas atkal un atkal. Nereti tiek uzdoti jautājumi - Kāpēc tas vienmēr notiek ar mani? Kāpēc es iemīlos nepareizajos cilvēkos? Kāpēc cilvēki mani nekad nesaprot? Kāpēc man vienmēr neveicas? Ja pamani, ka esi iestrēdzis tādā notikumu ciklā, tad iespējams, ka tas ir sliktas karmas rezultāts, kas darbojas gandrīz kā neveiksmju magnēts.

Lai izprastu cēloņus, Tev būs “jāpatin atpakaļ” sava dzīve un jāieskatās pagātnē – vai nevarētu būt tā, ka to pašu savulaik esi nodarījis kādam citam? Izturoties pret cilvēkiem kādā noteiktā veidā, mēs veidojam sevī noteiktas īpašības, kā arī piesaistām citus cilvēkus ar tādām pašām līdzīgām īpašībām, reizēm to pat neapzinoties. Ja esi atpazinis karmiskās attiecības, kas saistās ar Taviem atkārtoto neveiksmju cikliem, tad vari doties uz priekšu un censties problēmu mazināt.

2. Zelta likums

Noteikti esi dzirdējis par Zelta likumu. Būtībā tas nozīmē izturēties pret citiem tā, kā vēlies, lai izturas pret Tevi. Ja Tu ej pa dzīvi bez iejūtības, necienot citus cilvēkus, esi drošs, ka kādā brīdī tas atgriezīsies pie Tevis. Ja Tu nekad neizdari noziegumu, tad Tev par to arī nekad nenāksies samaksāt. Sāc izturēties pret citiem cilvēkiem tā, kā vēlies, lai izturas pret Tevi – galu galā tu kļūsi par labāku cilvēku un piesaistīsi citus līdzīgus.

3. Runā labus vārdus

Tas ir ļoti svarīgi – spēt runāt labu. Vārdi, ko mēs sakām, ir ļoti spēcīgi un tie ietekmē ne tikai cilvēka ego, bet pat tīri fizisku labsajūtu. Ja Tu runā par kādu sliktu vai saki kādam ko aizvainojošu, tad esi drošs, ka šis viss nāks atpakaļ pie tevis nākotnē. Savukārt labu vārdu izteikšana palīdz arī Tavām čakrām un apkārtējiem. Vai kādreiz kāds ir teicis par Tevi ko sliktu? Vai labu? Kā tas Tev liek justies?

4. Atbrīvojieties no Ego

Ego ir viena no lielākajām problēmām. Domājot, ka mēs varam iztikt bez dievišķajiem likumiem un noteikumiem, mēs ļaujam sev kļūt savtīgiem un liekam sevi pasaules centrā, tādējādi pieļaujot kļūdas, kas ietekmē mūsu dvēseli, karmu un apkārtējo pasauli. Ja mums ir pārāk liels Ego, mēs sākam ticēt, ka mēs varam darīt sliktas lietas un nesatraukties par sekām. Rezultātā mēs nerūpējamies par cilvēkiem un bieži vien vienkārši pametam novārtā un aizejam no situācijām, kuras ir sarežģītas vai mums nepatīkamas, nevis atrisinām tās. Tādā veidā, atstājot lietas nepabeigtas, neatrisinātas, mēs pasakām Visumam, lai ieliek šo problēmu mūsu garīgajā čemodānā un mēs to paņemam līdzi. Līdz ar to šīs situācijas Tev sekos un atkārtosies atkal un atkal, līdz Tu atradīsi, kā to atrisināt.

5. Neatkārto savas kļūdas!

Daļa no Ego atlaišanas ir arī izpratne par to, ka esi kļūdījies – tā ļauj mācīties no kļūdām un neatkārtot tās. Diemžēl garīgajā dzīvē ne visi scenāriji var izskatīties vienādi. Un garīgos ciklus un slazdus ir grūtāk pārvarēt nekā lielāko daļu ķermenisko darbību. Ja Tu apzinies savas kļūdas, Tu vari sākt strādāt pie pagātnes notikumiem, kas noveduši Tevi šajā karmiskajā lejupejošajā spirālē.

6. Lūdz piedošanu

Tu neticēsi, cik spēcīgs karmas uzlabošanas veids ir piedošanas lūgšana. Dažkārt, palūdzot kādam piedošanu, mēs gandrīz pilnībā varam izdzēst šo negatīvo karmisko darbību. Iespējams, ka palūgt piedošanu ir grūtāk nekā nekļūdīties un neatkārtot kļūdu. Turklāt jāņem vērā, ka otram cilvēkam nav obligāti jāpieņem Tava atvainošanās, tomēr vismaz mēģinot lūgt piedošanu un atzīt savu kļūdu, Tu esi nostājies uz pareizā ceļa, lai tiktu vaļā no pagātnes notikumiem un emocionālās bagāžas, ko nēsā līdzi un kas veido tavu karmu.

Vēl spēcīgāk piedot citiem no pagātnes, cik vien tas ir iespējams. Padomā, cik daudz enerģijas nepieciešams, lai to izdarītu! Tomēr spēja piedot noņems no Tevis milzīgu slogu un mainīties arī karmai ap tevi.

7. Mācies un pilnveidojies garīgi!

Ir daudz garīgu, psiholoģisku resursu, kas pievienos Tavai dzīvei vērtību. Tas nav tikai jautājums par Karmu, bet arī par pārmaiņām Tavā dzīvē. Tiklīdz sāksi mainīt sliktās lietas savā dzīvē un enerģiju novirzīt uz pozitīvo – jutīsi, kā sāc augt un pilnveidoties.


Kopumā tas nozīmē, ka, ja Tu vēlies savā dzīvē piedzīvot labas lietas, atrasties starp labiem cilvēkiem – Tev ir jāmaina sevi un jākļūst par labu cilvēku. Piezvani mīļajiem, velti viņiem laiku, pasaki kādam katru dienu kaut ko labu, palīdzi kādam katru dienu, izdari ko labu arī priekš sevis un savas izaugsmes, pamani lietas, ko šajā pasaulē vari uzlabot! Rīkojies un sliktā karma paliks pagātnē!

Izlasi arī:


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...