Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā ātri un efektīvi noskalot gailenes?

Gailenes. Photo by Fabian Wiktor from Pexels

Gailenes. Photo by Fabian Wiktor from Pexels

Sēņu ražas ievākšanā pat garlaicīgākis un nepatīkamais process ir to tīrīšana. Katram sēņotājam ir sava pieredze un paņēmieni, kā to paveikt. Vieni skalo sēnes sālsūdenī, citi rūpīgi ar nazīti katru gruzi izgriež. Reizēm sēņu mērces pagatavošana var ievilkties, jo sēņu tīrīšana aizņem visu vakaru. Īpaši sarežģīti ir notīrīt gailenes, kuru trauslās, cakainās kājiņas ir pilnas ar gružiem.

Esam apkopojuši dažādu cilvēku pieredzi un knifiņus, kas tev varētu noderēt gaileņu tīrīšanā. Izmēģini pats!

1. Sālsūdens peldes – pārlej sēnes ar sālsūdeni un paturi kādu laiku, pēc tam noskalo un vari gatavot. Tiesa gan – būs netīrumi, kas joprojām būs saglabājušies, tādēļ tos ar nazīti vajadzēs izgriezt.

2. Katras atsevišķas sēnes nomazgāšana. Samitrini papīra salveti ūdenī un rūpīgi nomazgā katru atsevišķu sēni. Daži sēņotāji vēl iesaka pēc tīrīšanas ielikt sēnes uz dienu ledusskapī. Par sēņu mazgāšanu domas dalās – vieni uzskata, ka sēnes kļūst ūdeņainas un tās pēc tam ir jānosusina. Taču citi uzsver, ka sēnēs pašās jau ir pietiekami daudz ūdens un to skalošana neko sliktu nevar nodarīt. Turklāt, ja sēnes ir pārāk sausas, tad tās gatavošanas procesā absorbē pārāk daudz tauku un kļūst eļļainas.

3. Zobubirstīte vai neliela suka līdzi sēņošanas grozā – Tu vari veikt daļu tīrīšanas jau pašā sēņošanas procesā – ja sēne izskatās pietiekami laba, lai to liktu grozā – uzreiz notīri tā virsmu ar maigu zibubirstīti – visi gruži nobirs un paliks mežā un vēlāk gatavošanas process būs daudz patīkamāks. Var izvēlēties arī nelielu suku vai dabisku otiņu, kas paredzēta, piemēram, krāsošanai ar guaša krāsām.

4. Netīrumu izgriešana ar mazu, asu nazīti – mehānisks darbiņš, bet ļoti efektīvs, lai gan, jā – arī laikietiplīgs.

5. Citronu sula. Ūdenim piemīt dabisks spiediens uz virsmu – ja izvēlies mazgāt sēnes tekošā ūdenī, tad šo noteikti atceries. Tāpat – ja pavēro, vai ar pliku ūdeni var nomazgāt netīrumus – pavēro, piemēram, kas notiek, kad tu skalo salātus? Nereti netīrumi arī pēc skalošanas paliek uz salātu kātiem, tādēļ naivi cerēt, ka vienkārša paturēšana zem tekoša ūdens palīdzēs nomazgāt arī sēnes. Bet ir laba ziņa – citronu sula, kas sajaukta ar ūdeni, netīrumus noņem daudz labāk.

6. Citronu sula ar ūdeni un miltiem – šī metode ir teju fenomenāla! Skābe rada lielisku tīrīšanas efektu, kamēr milti piesaista netīrumus un sēnes iegūst gandrīz smalka pīlinga efektu. Process ir pavisam vienkāršs – apber gailenes ar miltiem, pēc tam uzlej ūdens un citronu sulas maisījumu un paturi kādu laiku, Milti nogrims bļodas dibenā un, grimstot noraus arī netīrumus. Gailenes paliks koši dzeltenas un tīras.

Izlasi arī:

Gailenes. Photo by Fabian Wiktor from Pexels

Gailenes. Photo by Fabian Wiktor from Pexels

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas