Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā atstāt labu iespaidu uz potenciālo darba devēju tikai 6 sekundēs?

Darba intervija (Image by Tumisu from Pixabay)

Darba intervija (Image by Tumisu from Pixabay)

Pēdējais gads ir pavēris arī daudz jaunas durvis, digitalizācijas laikmetam strauji attīstoties - jaunas profesijas un nebijuši darba pienākumi. Bet konkurence darba tirgū ir sīva un katram kandidātam ir jādara viss iespējamais, lai izceltos uz pārējo fona. Darba devējam ir nepieciešamas tikai sešas sekundes, lai izvērtētu pieteikumu un pieņemtu izšķirošo lēmumu par aicinājumu uz interviju, tāpēc apskatīsim, kā rīkoties, lai pieteikums vakancei izceltos un palielinātos izredzes saņemt darba devēja zvanu.

Pirmais iespaids - CV un motivācijas vēstule

Pētījumā noskaidrtos, ka 59% darba devēju apgalvo, ka neizskatīs iesniegto pieteikumu, ja pamanīs būtiskas rakstības vai gramatikas kļūdas. Šis ir svarīgs punkts, pie kā ir jāpiedomā katram darba meklētājam. Pieteikuma iesniegšanas brīdī, vienīgais, kas var nodot vēstījumu par darbinieka atbilstību amatam un profesionalitāti, ir viņa sagatavotais pieteikums. Lai izvairītos no gramatikas misēkļiem, ieteicams iedot pārlasīt gan sastādīto CV, gan motivācijas vēstuli kādam ģimenes loceklim vai draugam. Skats no malas ļaus būt pārliecinātam par pieteikuma kvalitāti.

Svarīgs ir CV noformējums jeb dizains

Tālākais solis, par ko noteikti jāpadomā, ir pieteikuma noformējums. Protams, lai izceltos uz pārējo iesniegto CV fona, varētu šķist, ka jāpielieto visi iespējamie vizuālie efekti, bet patiesībā ir gluži pretēji. 60% gadījumu pieteikums vakancei var palikt neizskatīts, ja tam ir vājš noformējums. Labi, ka mūsdienās nav jāmeklē speciālists, kurš palīdzētu ar dizainu. Tagad ir pieejamas dažādas lietotnes, kas piedāvā jau gatavas veidnes ikvienai gaumei.

Nedrīkst aizmirst arī par motivācijas vēstuli. Uz to arī attiecas visi iepriekš minētie labās prakses piemēri par precīzu gramatiku un atbilstošu noformējumu. 43% profesionāļu apgalvo, ka puse no lapas ir pilnībā pietiekams motivācijas vēstules garums, kurā jācenšas iekļaut būtiskākais un interesantākais par sevi ierobežotā apjomā.

Uzmanība pievērsta - kā to noturēt?

Līdz ar perfekta pieteikuma izveidošanu ir jāpārdomā, kā pārējie kanāli atspoguļo potenciālo kandidātu. 70% darba devēju noraida potenciālo kandidātu viņa sociālajos tīklos atrastās informācijas dēļ. Kaut gan sociālie tīkli aicina mūs dalīties ikdienā piedzīvotajā ar draugiem un pasauli, reizēm neliela privātuma un diskrētuma ieturēšana nenāks par ļaunu personīgā tēla veidošanas nolūkos.

Perfekts sniegums intervijā

Aizvadītajā gadā un vēl arvien liela daļa darba interviju norisinās attālināti. Šī ir lieliska iespēja tiem, kas bieži izjūt lielu satraukumu, tādējādi liedzot sev pilnvērtīgi izteikties. Video zvana interviju laikā potenciālais kandidāts var jau iepriekš sagatavot atbildes uz tipiskajiem jautājumiem - pastāsti par sevi, labās un sliktās īpašības u. tml. - un turēt atbildes viegli pārredzamā vietā, lai nemanāmi tajās ieskatītos uztraukuma brīžos. Trešdaļa cilvēkresursu vadītāju spēj pateikt intervējamā kandidāta atbilstību amatam pirmajās 90 sekundēs, tāpēc ir jāpārdomā tās pāris lietas, ko var ietekmēt šajā īsajā laika intervālā.

Pirmais noteikti ir punktualitāte - nav nekā nepatīkamāka par kavētājiem, tāpēc jābūt gatavībā jau vismaz 10 minūtes pirms norunātā laika. Tāpat arī vizuālais aspekts spēlē lielu lomu - atbilstošs apģērbs un acu kontakts. 67% cilvēkresursu vadītāju apgalvo, ka visbiežāk pieļautā kļūda ir tieši izvairīšanās no acu kontakta - iespaids ir jāatstāj uz cilvēku, ar ko notiek intervija, tāpēc skatieties acīs!

Pēdējā, bet ne mazāk svarīgā, nianse - pirmsizpēte. 47% intervētāju atzīst, ka nepieņems darbā cilvēku, kuram nav nekādu zināšanu par konkrēto uzņēmumu. Tāpēc ir īpaši svarīgi pirms intervijas ieskatīties uzņēmuma mājaslapā un sociālajos tīklos, lai izprastu tā darbības virzienus un vērtības.

Lasi arī šos rakstus:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...