Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā ceļot ar savu mājdzīvnieku droši un bez raizēm – gaisā, uz zemes un ūdens

Mājdzīvnieks ceļojumā. Attēls: unsplash.com

Mājdzīvnieks ceļojumā. Attēls: unsplash.com

Ja ceļojuma galamērķis to atļauj, kāpēc nedoties ceļā arī ar saviem četrkājainajiem draugiem? Ieskaties dažos noderīgos padomos, kā droši, ērti un bez raizēm izbaudīt ceļošanas prieku kopā ar savu mīluli gan gaisā, gan uz zemes un ūdens.

Lidojumi ar lidmašīnu kopā ar mājdzīvnieku

Lai parūpētos par četrkājainā drauga drošību lidojuma laikā, centieties rezervēt tiešo lidojumu, tādējādi samazinot iespēju, ka jūsu mājdzīvnieks tiks atstāts uz lidlauka ekstremālos laikapstākļos. Ja Jūs māc nemiers, nekautrējieties uzrunāt aviokompānijas personālu gan gaisā, gan uz zemes, lai informētu, ka ceļojat ar mājdzīvnieku. Ja lidmašīna kavējas vai Jums ir bažas par mājdzīvnieka pašsajūtu, uzstājiet, lai aviosabiedrības personāls pārbauda dzīvnieku turēšanas apstākļus kravas nodalījumā, kad vien tas ir iespējams. Papildu drošībai pārliecinieties, ka Jūsu mīluļa pārvadāšanas somai, būrim vai konteineram ir atbilstoša identifikācija. Uz kastes varat norādīt savu kontaktinformāciju, galamērķi un mājdzīvnieka fotoattēlu, jo gadījumā, ja mīlulis izkļūst no pārvadāšanas kastes, šāda informācija var glābt dzīvību.

Ceļojums ar dzīvnieku automašīnā

Izvēloties ceļot ar automašīnu, jāatceras, ka mīlulis garajam ceļam jāsagatavo pakāpeniski. Vispirms varat noorganizēt vairākus īsus braucienus, pakāpeniski pagarinot laiku, kas dzīvniekam jāpavada automašīnā. Tāpat pirms brauciena uzsākšanas pārliecinieties, ka mājdzīvnieks atrodas drošā, labi vēdināmā pārvadāšanas kastē vai būrī, kas ir pietiekami liels, lai mīlulis tajā varētu brīvi stāvēt, sēdēt, gulēt un apgriezties. Savukārt brauciena laikā sekojiet līdzi, lai dzīvnieka pārvadāšanas kaste neslīdētu un nepārvietotos pēkšņas apstāšanās gadījumā. Ja esat nolēmis neizmantot pārvadāšanas konteinerus, neļaujiet mīlulim brauciena laikā turēt galvu ārā pa logu, novietojiet dzīvnieku aizmugurējā sēdeklī un piesprādzējiet ar drošības jostu.

Plānojot garo ceļu, neaizmirstiet sagatavot mājdzīvniekiem draudzīgu ceļojuma komplektu. Līdzi ņemiet barību, bļodu, pavadiņu, plastmasas maisiņus, dzīvnieka kopšanas piederumus, medikamentus un pirmās palīdzības preces, kā arī visus ceļošanas dokumentus un mīļāko rotaļlietu vai spilvenu, lai mājdzīvniekam mazinātu stresu. Noteikti ņemiet līdzi pietiekami daudz ūdens un izvairieties no mājdzīvnieka barošanas braucošā transportlīdzeklī. Mājdzīvnieka barošana ceļojuma laikā jāsāk ar vieglu maltīti trīs līdz četras stundas pirms došanās ceļā, savukārt dzirdīšanai jāizmanto tikai ūdens pudelēs. Dzerot ūdeni, pie kura dzīvnieks nav pieradis, var rasties kuņģa diskomforts.

Visbeidzot, nekad neatstājiet dzīvnieku vienu pašu stāvošā transportlīdzeklī. Pat ja automašīnā ir atvērti logi, karstā dienā transportlīdzeklis īsā laikā var pārvērsties par pirti, un Jūsu četrkājainais mīlulis var kļūt par karstuma dūriena upuri. Turpretī aukstā laikā automašīna var darboties kā ledusskapis, izraisot dzīvnieka nosalšanu.


Ceļojums dzīvniekam ar prāmi – ērtākais visiem

Viens no dzīvniekiem draudzīgākajiem pārvietošanās veidiem, kas sniedz sirdsmieru arī saimniekiem, ir ceļošana ar prāmi. Ja izvēlēsieties prāmi,, Jums būs iespēja brauciena laikā gan apciemot savu mīluli, gan atsevišķos reisos pat izvēlēties īpašas dzīvniekiem paredzētas kajītes - atkarīgs no izvēlētā prāmju pakalpojumu sniedzēja.

Tomēr, arī baudot prāmja sniegtās priekšrocības, nedrīkst aizmirst par mīluļu labsajūtu un drošību, tāpēc vienmēr atcerieties ceļojumu somā ielikt dzīvnieka medicīnisko dokumentāciju, pārtiku, bļodiņas barībai un ūdenim, uzpurni un pavadiņu, kā arī maisiņus higiēnas prasību nodrošināšanai. Tāpat ceļojuma laikā nekad nenoņemiet dzīvnieka kaklasiksniņu. Pie tās vēlams piestiprināt birku ar saimnieka tālruņa numuru, lai paātrinātu meklēšanas procesu gadījumā, ja mīlulis aizklīst prom no Jums.

Neraugoties uz to, kādu transporta veidu izvēlēsieties, pirms došanās ceļā sazinieties ar mīluļa veterinārārstu, lai veiktu profilaktisko apskati un pārliecinātos, ka mājdzīvniekam ir ceļošanai nepieciešamie dokumenti, piemēram, derīgs apliecinājums par vakcināciju pret trakumsērgu. Vizītē pie veterinārārsta varat konsultēties par to, kā pareizi nomierināt savu mājdzīvnieku gadījumā, ja tas kļūst bailīgs, nemierīgs vai izjūt diskomfortu lidojuma laikā. Tāpat ceļojuma plānošanas procesā ir būtiski veikt priekšizpēti un iepazīties ar dzīvnieku ievešanas un labturības prasībām un noteikumiem, kas ir spēkā izvēlētajā galamērķī.

Lasi arī:

Padomi, lai mājdzīvnieks nepazustu

Vai suni pilsētā drīkst staidzināt bez pavadas?

Dzīvnieku čipošana un Eiropas pases – kas par to jāzina?

Dzīvnieku peldināšana publiskās vietās – kas par to jāzina?

Suņu viesnīca. Tiešām kūrorta atpūta mājdzīvniekam?

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...