Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā emocionāli sagatavot bērnu skolai?

Bērni skolā, Photo by Tima Miroshnichenko from Pexels

Bērni skolā, Photo by Tima Miroshnichenko from Pexels

Šis mācību gads iesāksies citādāk. Pandēmijas dēļ gan pirmklasniekiem, gan citu klašu skolēniem sagatavoties skolai ir emocionāli grūtāk un pat savādāk. Nenotiek pirmklasnieku laicīgā adaptēšanās ar jauno vidi, bet pagājušā gada pirmklasnieki, lielākoties viens otru vien redzējuši attālināti. Vecākie skolēni strauji auguši, un daudzus klases biedrus nav satikuši, kas var radīt emocionālus pārdzīvojumus par gaidāmām izmaiņām vai atkalsatikšanās reakciju. Turklāt plānotie pandēmijas piesardzības pasākumi un neziņa arī var satraukt bērnus. Kā šogad emocionāli sagatavot bērnu skolai?

Uzziniet par skolu pēc iespējas vairāk

Skaidrs, ka bērna pārdzīvojumi liek pārdzīvot arī vecākiem. Svarīgi ļaut bērnam izteikties un Tev kā vecākam jāpalīdz bērnam izprast viņa jūtas, pārdzīvojumus un to iemeslus. Ja tās ir bailes no jaunās vides, kur bērns nav bijis, dodies uz skolu kopā ar bērnu un, ja ir iespējams, izstaigā vismaz skolas teritoriju no ārpuses. Ir vairākas skolas, kurās līdz pandēmijai tikušas rīkotas adaptēšanās dienas mazajiem skolēniem. Mājas apstākļos var mēģināt atrast skolas fotogrāfijas vai video un kopīgi tās aplūkot, aprunāties, ļaujot bērnam rast vismaz nelielu priekštatu par to, kāda varētu izskatīties viņa skola un iekštelpas.

Lai bērnam radītu interesi par gaidāmām mācībām un iespējām skolā, uzzini, kādas ārpusklases nodarbību iespējas tiek piedāvātas skolā. Aprunājies ar bērnu, uzzini, vai tad, ja nodarbības būs pieejamas, bērns kādā pulciņā gribēs piedalīties.

Stāsti par pandēmijas preventīvajiem pasākumiem

Pat ja skolēns ir pavisam mazs, bērnam jāzina, ka viņam var nākties saskarties ar noteiktām Covid19 preventīvajām procedūrām. Protams, ka ceram, ka šajā gadā no tā izvairīsimies, tomēr, ja nu pienāk testēšanās brīdis - nebiedē bērnu! Testa pārbaude ar siekalām nav nekas briesmīgs – neviens pirkstā nedurs un degunā neko arī nebakstīs. Paskaidro, ka šādas procedūras, kā arī roku dezinfekcijas, sejas masku nēsāšanas un citi Covid19 preventīvie pasākumi domāti tam, lai būtu mazāka iespēja saslimt.

Emocionālā sagatavošana vecākiem skolēniem

Arī vecāki skolēni var uztvert skolas gaitas atsākšanu klātienē dažādi. Iespējams, ka kādam pusaudzim it nemaz nepatīk šāda doma, un tas deva priekšroku mācīties attālināti. Pavisam iespējams, ka vecākiem nāksies saskarties ar pusaudžu negācijām, bet ir jāsaglabā miers. Noskaidro, kas tieši bērnam var radīt satraukumu un esi viņa atbalsts. Ir jāsaprot, ka skolēni var būt zaudējuši savu klātienes kontaktu pagājušā gada attālināto mācību laikā, līdz ar to arī viņu komunikācija ar vienaudžiem – klasesbiedriem, iespējams, nav bijusi pilnvērtīga vai pat nav bijusi vispār, un tas var radīt ne tikai grūtības atkal satikties, bet arī reālu izstumtības sajūtu. Ja mani, ka bērns noslēdzas vai citādi izrāda pārdzīvojumus, ar kuriem kopīgi nespējat tikt galā, emocionālu palīdzību var meklēt arī pie psihologa.

Lasi arī:

Bērni skolā, Photo by Tima Miroshnichenko from Pexels

Bērni skolā, Photo by Tima Miroshnichenko from Pexels

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas