Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā fotogrāfēt ziedus? Fotogrāfa ieteikumi

Kā fotogrāfēt ziedus, attēls no Pixabay.com

Kā fotogrāfēt ziedus, attēls no Pixabay.com

Šobrīd pilnā sparā zied sakuras, magnolijas, plūmes, tūlīt tām sekos ābeles, ķirši un pavasara sezonu noslēgs ceriņi. Ir īstais laiks doties fotomedībās, ziedēšanu iemūžinot skaistās fotogrāfijās. To lieliski var izdarīt ar palīgu, kas noteikti katram jau ir kabatā - savu viedtālruni. Fotogrāfs Egons Lācis, kurš savos sociālo mediju kontos šobrīd dalās ar apbrīnojami kvalitatīvām sakuru fotogrāfijām, atklāj, kā veiksmīgāk iemūžināt ziedošo koku krāšņumu.

Fotografē ziedus portreta režīmā

Sakuru un ķiršu ziedi ir kā radīti tuvplāna fotogrāfijām, jo tieši tā var vislabāk notvert ziedu trauslumu un krāsu nianses. "Ja vēlaties uzņemt niansētu un precīzu sakuras ziedu fotogrāfiju tuvplānā, iesaku izmantot kameras portreta režīmu. Ar jaunāko Samsung mākslīgā intelekta tehnoloģiju var uzņemt izcilas kvalitātes portretus - pat vismazākās detaļas izskatīsies izteiksmīgas un skaidras, kas ir īpaši svarīgi, ja fotografējiet tik smalkus objektus, kā ziedus," norāda E. Lācis.

Izvēlies pareizo laiku

Kā min fotogrāfs, vislabākais laiks sakuru un citu ziedošu koku fotografēšanai ir vakars, aptuveni pusotru stundu pirms saulrieta. Tas ir diennakts laiks, kad ir vispiemērotākā gaisma, lai radītu tiešām neaizmirstamu attēlu - maigajā vakara gaismā ziedu pasteļu toņi izceļas īpaši. Ja neizdodas fotografēšanu ieplānot vakara stundās vai saullēktā, kas ir vēl viens diennakts laiks ar pateicīgu gaismu fotografēšanai, tad labāk izvēlēties dienu, kura ir nedaudz apmākusies. Mākoņi var palīdzēt noķert perfektu kadru, jo samazina saules gaismas intensistāti, radot piemērotāku gaismu skaistām fotogrāfijām.

Vēl svarīgi izvērtēt laiku, kad plānotajā fotografēšanas vietā ir mazāk cilvēku, jo ziedošās sakuras ik gadu vilina parku apmeklētājus un šajā laikā jārēķinās, ka visbiežāk pie kokiem pulcēsies daudz cilvēku. Ja izdodas noķert mirkli, kad apkārt nav cilvēku, ir īstā gaisma, tad pat vienkāršs, viens ziedošs koks uz zilu debesu fona attēlā izskatīsies patiesi maģiski.

Eksperimentē ar leņķiem

Radoši izvērtējot kompozīciju, ir vērts izvairīties no standarta attēliem ar fokusu uz ziedošu koku attēla centrā. E. Lācis iesaka: "Fotogrāfija izdosies daudz interesantāka un atmiņā paliekošāka, ja izmantosiet ziedošos kokus, lai izveidotu ziedu rāmi ap kādu objektu, piemēram, augstsceltni, radot kontrastu starp dabas maigumu un pilsētvides robustumu. Tāpat ziedi var veidot rāmi arī mazākam objektam - gaumīgam velosipēdam vai draugam, ar kuru kopā esi devies pastaigā." Leņķu dažādība padarīs fotogrāfijas atšķirīgākas un ļaus izcelties starp citiem attēliem sociālajos medijos.

Lasi arī šos rakstus:

Vai apskaties šos video:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...