Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā iekodēt savai dzīvei laimi?

Laime, Photo by Ava Motive from Pexels

Laime, Photo by Ava Motive from Pexels

Gan dažādos psiholoģiskos pētījumos, gan ikdienā ir pierādījies, ka vislaimīgāk jūtamies, ja esam kopā ar tiem, kuri ir laimīgi. Taču kā panākt laimi savā dzīvē, ja Tev apkārt nav priecīgu cilvēku? Kļūsti laimīgs pats un arī citi sāks justies laimīgāki! Lūk, kā iekodēt laimi savai dzīvei:

Pieturies pie savām vērtībām!

Noteiktas vērtības dzīvē liek godāt gan sevi, gan citus. Neļauj nevienam tās lauzt!

Pieņem labo!

Tieši tā – pieņem labo! Lai arī kādi kritumi dzīvē negadās, ir jāspēj saskatīt un pieņemt labās lietas! Pat pavisam mazas pozitīvās lietas vairojas un veido laimīgāku atmosfēru. Tas pats attiecas uz apkārtējiem – centies vienmēr saskatīt pozitīvo otrā, jo neviens nav ideāls. Tā vietā, lai kritizētu un nopeltu, izcel otra cilvēka labo īpašību kopumu.

Dariet lietas, kas Tev patīk!

Lai arī darīt vien tikai to, kas patīk, nav iespējams visu laiku, noteikti neatmet nodarbes, kuras rada Tev prieku, protams, ja tās nav pretlikumīgas darbības. Ja nevari darīt to, kas Tev patīk ikdienā, izmanto to kā hobiju, piemēram, ja nevari lēkt ar gumiju katru dienu, bet tas sagādā Tev milzīgu prieku, vismaz reizi vasaras sezonā to izdari! Atceries – ne viss, kas sagādā prieku pa retam, sagādās tādu pašu prieku, ja darīsi to katru dienu.

Atrodi mērķi, ko piepildīt!

Ja cilvēkam ir mērķis, viņš tiecas to sasniegt. Katrs paveiktais mazais solītis cilvēkam rada prieku, un, ak, cik laimīgs cilvēks jūtas brīdī, kad to beidzot sasniedz!

Vēlies labāko!

Nebaidies no patiešām augstām vēlmēm! Pat ja citi saka, ka Tu par daudz vēlies, viņi maldās. Vēlmēm nav robežu! Tieši tās liek mums izsapņot, censties tās piepildīt, kas jau ir pirmais solis uz vēlmju sasniegšanu!

Ieklausies savā sirdī!

Tikai Tu esi vienīgais, kas zina, kas Tevi var padarīt laimīgu! Ieklausies savā sirdī, seko tās balsij un laid gar ausīm negācijas.

Uzņemies atbildību par savu rīcību!

Ir viegli uzvelt atbildību uz citu pleciem. Taču tā tas var sabojāt attiecības un padarīt nelaimīgus gan citus, gan pats sevi. Uzņemies atbildību par savu rīcību un meklē jaunus ceļus, ja kaut kas neizdodas. Turklāt tas Tevi nostiprinās kā personību un arī citi novērtēs Tavu spēju uzņemties atbildību.

Esi atvērts pārmaiņām!

Jā, pie savām vērtībām jāpieturas, tomēr jāspēj arī būt atvērtam pārmaiņām. Tās notiek nemitīgi, un ir jāspēj tās pieņemt un pielāgoties vismaz daļēji. Ja iestagnē, kādā brīdī viss var šķist slikti.

Rodi prieku mazās, ikdienišķās lietās!

Laime nav tikai kaut kas liels un praktiski nesasniedzams. Patiesībā taču mazie prieciņi un mazās laimes sajūtas ir tās, kas uzlabo ikdienu. Rodi prieku muķīgā jociņā, zvaigžņotās debesīs, piedzīvojumu grāmatā, kaut vai kaimiņu sveicienā, jebkur – visur!

Pavadi laiku ar tiem, kas Tev izraisa smaidu!

Esi kopā ar citiem, kas tev liek pasmaidīt! Vislaimīgāk jūtamies, kad esam blakus tiem, kuri ir laimīgi un priecīgi. Pavadi laiku ar tiem, kas paši ir pozitīvi noskaņoti, ar tiem, kas Tevi izraisa kaut nelielu smaidu, kaut mazu gaismas stariņu sirdī, vai tas ir mīļotais cilvēks, Tavs bērns, draudzene, mamma, tētis, kaimiņu suns.. Esi kopā ar laimīgajiem, radi savu laimi un izstaro to citiem!

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...