Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā iztīrīt mikroviļņu krāsni bez ķīmiskiem tīrīšanas līdzekļiem?

Mikroviļņu krāsns, Erik McLean, Unsplash

Mikroviļņu krāsns, Erik McLean, Unsplash

Kad pienācis laiks tīrīt mikroviļņu krāsni, ir noderīgi zināt knifus, kas šo procesu padara ātru un vieglu. Ja tīri ar ķīmiskiem tīrīšanas līdzekļiem, mikroviļņu krāsnī paliek ķīmijas paliekas, kas var nokļūt Tavā ēdienā. Lūk dažādi veidi, kā iztīrīt mikroviļņu krāsni bez ķīmiskiem tīrīšanas līdzekļiem.

Ar mitriem papīra dvieļiem

Čupiņu samitrinātus virtuves papīra dvieļus ieliek mikroviļņu krāsnī un ieslēdz to maksimālās jaudas režīmā vidēji 3 minūtes, bet ne vairāk kā 5 minūtes. Tvaiks no papīra dvieļiem mīkstina netīrumus uz mikroviļņu krāsns sienām, un tos ir viegli notīrīt ar tiem pašiem papīra dvieļiem. Uzmanību – dvieļi jāatdzesē, citādi apdedzināsies!

Ar dzeramo sodu

Ja gadās, ka izlīst vai pāri pārvārās šķidrumus mikroviļņu krāsns apakšā un uz rotējošā paliktņa, kas izvārījies un piekaltis, pagatavo maisījumu no dzeramās sodas un ūdens (2:1). Uzklāj to uz sakaltušajiem netīrumiem, atstāj iedarboties 5 minūtes, bet pēc tam noslauki sodu ar mitru sūkli un izslauki ar papīra dvieli.

Etiķūdens va citronūdens

Ielej bļodā ūdeni, līdz pusei, pievieno 1 ēd.k etiķi va citrona sulu, samaisi un liec bļodu mikroviļņu krāsnī uz maksimālo jaudu 5 minūtes. Etiķūdens vai citronūdens vāroties mitrina un atmiekšķē visus netīrumus, kurus pēc karsēšanas viegli saslaucīt ar papīra dvieli vai lupatiņu.

Citrona sula

Uz pusēm pārgrieztu citronu, ar griezto daļu uz leju ievieto mikroviļņu krāsnī uz grozāmās virsmas, pārlej ar ēdamkaroti ūdens. Silda 1 minūti vai līdz brīdim, kad citrons kļūst karsts un mikroviļņu krāsnī redzami tvaiki. Mikroviļņu krāsni izslauka ar papīra dvieli.

Lasi arī:

Lielās uzkopšanas plāns – skapju, grīdas, logu tīrīšana

TOP 10 sadzīves ķīmijas produkti, kas nepieciešami perfekti tīrai mājai

Dūnu segu un matraču tīrīšana pēc ziemas

18 ēdamas lietas - dabīgi tīrīšanas līdzekļi mājas uzkopšanā

Vai zināji, ka kokosriekstu eļļu var izmantot arī mājas tīrīšanā?

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...