Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā likvidēt urīna smaku?

Suns un bērns, Photo by Picsea on Unsplash

Negadījumi notiek. Mājdzīvnieki, mazuļi, kas apgūst podiņapmācību, nevaldāmi smiekli ar vāju urīnpūsli un citos gadījumos var gadīties tā, ka matračos, mīkstās mēbelēs un paklājos nokļūst un turas spēcīgs urīna aromāts. Neatkarīgi no tā, vai tas ir cilvēka vai kaķa urinēšana, neviens nevēlas, lai savās mājās būtu urīna smaka. Kā likvidēt nepatīkamo urīna smaku no paklājiem, matračiem un mēbelēm bez spēcīgām ķīmiskām vielām?

Kā likvidēt urīna smaku no paklājiem?

Ja urīns ir svaigs, pēc iespējas ātrāk noslauki to ar papīra dvieļiem vai baltu drānu. Valkājot apavus, izmanto savu svaru, lai iespiestu svaigus dvieļus paklāja šķiedrās, līdz vairs netiek pārnests mitrums. Neizmanto krāsainu lupatu, ja neesi pārliecināts, ka tā ir krāsu noturīga.

Ielej 1 glāzi destilēta baltā etiķa, 1 glāzi ūdens un 2 tējkarotes trauku mazgāšanas līdzekļa smidzināšanas pudelē. Marķē maisījumu un glabā to pie rokas nākamajai reizei.

Izsmidzini urinēšanas traipu ar etiķa šķīdumu, līdz paklājs ir ļoti mitrs.

Sākot no traipa ārējām malām un virzoties uz centru, lai novērstu traipa izplatīšanos, izmanto tīru baltu drānu, lai etiķa šķīdumu iestrādātu dziļāk paklāja šķiedrās. Izmantojot sausu drānu vai papīra dvieļus, noslauki tīrīšanas šķīdumu.

Piepildi otru smidzināšanas pudeli ar tīru ūdeni un rūpīgi izsmidzini notīrīto vietu, lai "izskalotu" ziepju atlikumus. Noslauki ar sausām drānām, līdz vairs netiek pārnests mitrums, un ļauj laukumam nožūt. Visbeidzot, paklāju izsūc ar putekļu sūcēju, lai paceltu šķiedras.

Ja urinēšanas traips ir novecojis vai smarža saglabājas, šķīdums, kas satur ūdeņraža pārskābi, labi darbojas uz gaišas krāsas paklāja. Nekad nelieto to uz tumšiem paklājiem, jo ​​ūdeņraža pārskābe ir maigs balinātājs, kas var izraisīt krāsas maiņu. Smidzināšanas pudelē sajauc 3 ēdamkarotes dzeramās sodas, 1 glāzi 3% ūdeņraža pārskābi un divus pilienus trauku mazgāšanas līdzekļa. Tas ir jāsagatavo no jauna katrā lietošanas reizē, jo ūdeņraža pārskābe ātri sadalās un zaudē savu efektivitāti pēc gaismas iedarbības. Labi sakrati un izsmidzini šķīdumu uz paklāja un ļaujiet tam 20 minūtes iesūkties pirms nosusināšanas un skalošanas, un paklāja žāvēšana ar gaisu.

Kā likvidēt urīna smaku no matrača?

Svaigus urīna traipus noslauki ar papīra dvieļiem, lai uzsūktu pēc iespējas vairāk urīna.

Sajauc 1/2 tējkarotes veļas mazgāšanas līdzekli ar 1 glāzi silta ūdens. Iemērc maisījumā skrubi ar mīkstiem sariem. No traipa ārpuses virzienā uz centru, uzmanīgi notīri matraci.

Noslaukiet vietu ar sausu drānu, lai absorbētu lieko mitrumu.

Apkaisi mitro, notīrīto vietu ar vismaz biezu cepamās sodas slāni. Ļauj matracim vairākas stundas nožūt. Kad tas ir nožuvis, izmanto putekļu sūcēju, lai noņemtu cepamo sodu.

Vecākiem urīna traipiem nepieciešama dziļāka tīrīšana, kas var ilgt līdz 12 stundām. Atkarībā no traipa vecuma un urīna bioloģiskajām sastāvdaļām (vissliktākais ir kaķa urīns), iespējams, būs jāizmanto vairāk nekā viena tīrīšanas metode vai jāatkārto darbības, lai likvidētu visu smaku. Izmanto vienu tīrīšanas līdzekli vienlaikus, līdz konstatē, ka smaka ir pazudusi.

Izveido pastu no 1 tases dzeramās sodas un 1 ēdamkarotes ūdens. Izklāj pastu uz traipa un izmanto mīkstu saru suku, lai iestrādātu pastu matrača šķiedrās. Ja nepieciešams, samaisi vairāk pastas. Pirms izsūkšanas ļauj pastai nožūt vismaz četras stundas, lai palīdzētu absorbēt urīna smakas molekulas.

Brīvi izsmidzini iekrāsotās vietas ar tīru destilētu balto etiķi. Etiķa smarža būs spēcīga, bet izkliedēsies, matracim izžūstot. Izmanto ventilatoru, lai palīdzētu paātrināt žāvēšanu.

Lai izsmidzinātu urīna traipus, izmanto svaigu ūdeņraža pārskābi. Ņem vērā, ka maigs balinātājs var izmainīt matrača pārvalku. Ļauj matracim nožūt.

Kā likvidēt urīna smaku no dīvāna?

Mīksto mēbeļu tīrīšana ir nedaudz sarežģītāka, jo ir tik daudz audumu veidu. Ja polsterējumu var tīrīt ar mitru šķīdumu, pārej pie paštaisītiem risinājumiem. Ja ieteikta profesionāla tīrīšana, viss, kas jādara, ir jānoslauka urīns un/vai jāapkaisa vieta ar dzeramo sodu, pēc tam sazinies ar speciālistu, mēbeļu tīrīšanas servisu.

Kā likvidēt urīna smaku no apģērba?

Vēlreiz pārbaudiet kopšanas etiķeti. Ja uz apģērba ir etiķete "tikai ķīmiskā tīrīšana", nogādā to profesionālim. Pastāsti par traipa izcelsmi, varētu veikt atbilstošus pasākumus.

Mazgājamām drēbēm veiciet šīs darbības:

Ja nevar izmazgāt lietu uzreiz vai urīna traipi ir izžuvuši, veici iepriekšēju mērcēšanu, piepildot izlietni vai plastmasas vannu ar pietiekami daudz ūdens, lai tas pārklātu audumu, un pievieno vienu glāzi dzeramās sodas. Ļauj audumam iesūkties, līdz ir laiks veikt pilnīgu tīrīšanu.

Vai esi gatava mazgāt? Izmanto audumam ieteikto karstāko ūdens temperatūru. Pievieno ūdenim 1 glāzi dzeramās sodas un izmanto uz fermentiem balstītu, izturīgu veļas mazgāšanas līdzekli.

Ja pēc mazgāšanas apģērba, joprojām jūt urīna smaržu, neliec to karstā žāvētājā. Siltums var padarīt smaku grūtāk likvidējamu. Visdrošākais variants ir ļaut izstrādājumam nožūt un pēc tam vēlreiz pārmazgāt, lai pārliecinātos, ka smaka ir pazudusi.

Ja smaka nepazūd, atkārto mērcēšanas un mazgāšanas darbības. Noteikti izmanto augstas kvalitātes mazgāšanas līdzekli, kas satur pietiekami daudz enzīmu, lai izjauktu auduma smaku molekulu saites.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...