Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā pareizi kopt dabīgā koka grīdas segumus?

Grīdas kopšanas līdzekļi. Foto: SIA Absschliff

Grīdas kopšanas līdzekļi. Foto: SIA Absschliff

Izvēlēties savam mājoklim dabīgā koka, parketa grīdas segumu – tā ir gaumīga izvēle un rada patiesu mājīguma sajūtu. Tomēr, lai šie segumi kalpotu ilgi un izskatītos maksimāli labi, tie ir jākopj. Sadarbībā ar SIA ‘’ Abschliff Latvija’’ noskaidrosim, kā pareizi un ar kādiem līdzekļiem kopt lakotas un eļļotas un/vai vaskotas virsmas.

Lakotu virsmu kopšana

SIA ‘’ Abschliff Latvija’’ iesaka lakošanu veikt ar Berger-Seidle ekoloģiskajām un nodilumizturīgajām lakām. Izmantojot šīs lakas, būs iespējams pastiprināt dzīvā koka noskaņu, kā arī pasargāt virsmu no mitruma, netīrumiem un noslogojuma.

Ko der ielāgot pēc virsmu lakošanas?

Slodze, virsmai pēc lakošanas ir pieļaujama tikai pēc 8 -14 dienām. Arī staigāt pa grīdu pēc lakošanas, nevajadzētu pirmās 48 stundas. Speciālisti iesaka – jo saudzīgāk pret grīdu pēc lakošanas izturēsies pirmajās dienās, jo labāka un izturīgāka tā būs turpmāk. Pirmās 8 – 14 dienas pēc lakošanas grīdu drīkst tīrīt tikai ar slotu vai putekļu sūcēju.

Pirms grīdu sākt noslogot, tai nepieciešams uzklāt nešķaidītu L93 Everclear šķidro vasku. Šķidro vasku uz grīdas drīkst klāt ne ātrāk, kā 8 – 14 dienas pēc lakošanas. Ja grīda ir netīra, pirms šķidrā vaska uzklāšanas tā ir jāizmazgā ar L94 Cleaner tīrīšanas līdzekli. Tikai pēc tam vēlams uzklāt L93 Everclear šķidro vasku – plānā, vienmērīgā kārtā. ‘’ Abschliff Latvija’’ piedāvā šo līdzekli iegādāties spīdīgu, matētu, antistatisku vai pretslīdes.

Lakotu virsmu ikdienas tīrīšana un kopšana

Lakotu grīdu nekādā gadījumā nebūtu ieteicams mazgāt ar pārāk slapju lupatu vai tvaika putekļusūcēju. Regulārai grīdas mazgāšanai ‘’ Abschliff Latvija’’ iesaka izmantot L93 Everclear šķidro vasku, kuru pielej 100 -200 ml uz 10 litriem silta ūdens. Īpaši netīrām virsmām var izmantot L94 Cleaner līdzekli.

Cik bieži un kādos daudzumos lietot ‘’ Abschliff Latvija’’ ieteiktos līdzekļus?

‘’Abschliff Latvija’’ ieteiktos līdzekļus - L93 Everclear šķidro vasku nešķaidītu ieteicams lietot 1 litru uz 30 kvadrātmetriem vai ikdienas kopšanā, pielejot 100 -200 ml 10 litriem silta ūdens. L94 Cleaner līdzekli lieto 2 gadījumos: ikdienā, to atšķaidot vēlamajā koncentrācijā ar ūdeni atkarībā no virsmas netīruma pakāpes, piemēram, 100 – 200 ml uz 10 litriem silta ūdens, vai atšķaidot maksimālajā koncentrācijā 1:1 ar ūdeni, kad veic attaukošanu pirms atkārtotas L93 Everclear uzklāšanas tīrā veidā. L93 Everclear šķidro vasku vidēji noslogotām grīdām ieteicams uzklāt 1 - 3 reizes gadā, vai, ja grīda pakļauta ļoti lielai slodzei – arī biežāk.

Eļļotu, vaskotu virsmu kopšana

SIA ‘’ Abschliff Latvija’’ eļļošanai un vaskošanai iesaka izmantot Avalon dabīgās eļļas un kopšanas līdzekļus. Profesionālu un kvalitatīvu līdzekļu lietošana palīdzēs virsmai saglabāt aizsardzību no mitruma, netīrumiem un noslogojuma. Der atcerēties, ka pēc virsmas eļļošanas vai vaskošanas, slodze ir pieļaujama tikai pēc 2 – 4 nedēļām. Tieši šādā periodā pilnībā sacietē eļļa un/ vai vasks. Staigāt pa grīdu nevajadzētu pirmās 48 stundas. Pirmajās 2 – 4 nedēļās grīdu drīkst tīrīt tikai izmantojot slotu vai putekļu sūcēju. Nekādā gadījumā nebūtu ieteicams veikt slapjo tīrīšanu, stumdīt mēbeles vai klāt uz grīdas paklāju.

Pirmā uzkopšana pēc vaskošanas un / vai eļļošanas

Aptuveni pēc 2 – 4 nedēļām uz virsmas, nešķaidītu, vienmērīgā, plānā kārtiņā jāuzklāj Avalon Bodenmilch grīdas pieniņš. Šī līdzekļa žūšanas laiks ir aptuveni 30 minūtes. Tikai pēc šīs te pirmreizējās grīdas kopšanas ir atļauts to mazgāt un pilnībā noslogot.

Ko der ielāgot, veicot ikdienas uzkopšanu?

Arī ikdienā eļļotu un/ vai vaskotu grīdu nevajadzētu tīrīt, izmantojot pārāk slapju lupatu vai tvaika putekļusūcēju. Regulārai tīrīšanai ‘’ Abschliff Latvija’’ iesaka izmantot jau minēto Avalon Bodenmilch grīdas pieniņu, kuru pievieno 30 – 50 ml uz 10 litriem ūdens. Ja grīda ir ļoti netīra, var izmantot Avalon Planzenseife ziepju koncentrātu: 40 – 100 ml uz 10 litriem ūdens, atkarībā no grīdas netīrības pakāpes.

Cik bieži nepieciešams veikt atkārtotu vaskošanu?

Vidēji noslogotām grīdām vaskošanu nepieciešams veikt reizi gadā, grīdām, kas pakļautas lielām slodzēm – reizi trijos mēnešos. Ļoti stipri noslogotām grīdām vasks jāklāj regulāri, vismaz reizi mēnesī. SIA ‘’ Abschliff Latvija’’ iesaka izmantot dabīgos vaskus: Avalon Refresher, Avalon Fußbodenwachs, Classic Pflegeöl, Woca baltos atjaunošanas vaskus. SIA ‘’ Abschliff Latvija’’ piemeklēs katrai grīdai vispiemērotāko vasku.

Kur iegādāties visu nepieciešamo dabīgo koka grīdu kopšanai?

SIA ‘’Abschliff Latvija’’ ir vācu uzņēmuma filiāle Latvijā. Rīgā šis uzņēmums darbojās jau vairāk nekā 15 gadus un piedāvā visa veida kvalitatīvus produktus parketam un koka virsmām. Pateicoties ilgstošajai pieredzei, ekoloģiskajam domāšanas virzienam un augstajai produktu kvalitātei, uzņemums ir vadošais konsultāciju partneris arhitektiem, celtniecības uzņēmumiem, koka mēbeļu ražotājiem un restaurētājiem, galdniekiem, kā arī māju un dzīvokļu saimniekiem, kuri vēlas ieklāt, atjaunot vai restaurēt koka grīdu, apstrādājot to ar augstvērtīgiem materiāliem un arī turpmāk to kopt pareizi.

Visus iepriekš minētos un arī daudzus citus līdzekļus iespējams nopirkt SIA ‘’Abschliff Latvija’’, A. Čaka ielā 107. Tāpat šeit sniegs kompetentu konsultāciju, palīdzot iegādāties tieši jums nepieciešamāko!


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...