Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā rīkoties, ja bērnam iekodusi bite vai lapsene?

Sanita Mitenberga, 1188 Play ekrānšāviņš

Sanita Mitenberga, 1188 Play ekrānšāviņš

Vasaras periodā, kad bērni labprāt uzturas ārā un arī pēta augus un ziedus, vai gadīties arī tāds nepatīkams starpgadījums kā bites vai lapsenes kodums. Kā rīkoties šādā situācijā, raidījumā “Māmiņu klubs” iesaka pediatre Sanita Mitenberga:

“Pirmais, kas būtu jāizdara ir - pēc iespējas drīzāk uzmanīgi, ar pinceti jāizņem dzelonis, jo tajā ir inde, kas savādāk turpinās savu iedarbību. Pēc tam koduma vietu vajadzētu nodezinficēt un pielikt kādu aukstu kompresi. Ja ir vērojams pietūkums, var bērnam iedot arī antihistamīna tableti. Tāpat ir pieejamas arī pietūkumu, sāpes un niezi mazinošas ziedes, tādu vajadzētu katram gadījumam turēt mājas aptieciņā. Un pats galvenais – pašiem vecākiem saglabāt mieru, aprunāties un atbalstīt sakosto atvasi.”

Tomēr ir gadījumi, kad no kukaiņu koduma iestājas stipra alerģiska reakcija, un tad ir nepieciešama steidzama mediķu palīdzība. Kādas ir šīs reakcijas pazīmes uzzināsit, noskatoties šo video!

Skatieties arī:

Kā ģērbt mazuli vasarā - fizioterapeita ieteikumi

Pirmie augļi bērna ēdienkartē

Padomi, lai dzelzs labāk uzsūktos organismā

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...