Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā rīkoties, lai koka žogs kalpotu ilgāk?

Koka žogs. Foto: Mammiya from Pixabay

Žogu funkcijas ir ļoti svarīgas – nodrošināt privātumu, sargāt īpašumu un tajā dzīvojošos, bloķēt vēju un troksni, kā arī izskatīties estētiski. Koka žogi veiksmīgi tiek galā ar visiem šiem uzdevumiem un dizaina ziņā ir absolūta klasika. Par koka labajām īpašībām ir pārliecinājušās jau neskaitāmas paaudzes un arī mūsdienās tas ir iecienīts un populārs žogu veids.

5 iemesli, kāpēc izvēlēties koka žogus:

 1. Koka žogi ir cenas ziņā draudzīgs risinājums.
 2. Koks ir viegls materiāls un uzstādīšana nebūs sarežģīta – to var paveikt arī pašrocīgi.
 3. Koka žogiem ir plašas dizaina un krāsu izvēle.
 4. Koka žogi kalpo apmēram 20 gadus – pirmie jāmaina stabi, bet sētas daļa, kas nepieskaras zemei, parasti turas ilgāk.
 5. Koks ir dabīgs materiāls, kurš nerada piesārņojumu videi un žogu pēc kalpošanas laika beigām iespējams sadedzināt – nebūs jāpasūta būvgružu konteiners.

Darbības, kas jāveic, lai pagarinātu koka žoga ekspluatācijas laiku:

 • Par koka žogu jārūpējas jau pirms tas ir uzstādīts – vietu, kur paredzēts sētu uzstādīt, vēlams atbrīvot no augiem un skudru pūžņiem.
 • Žoga apakšējo daļu jāpiesūcina ar bitumu, kas nodrošinās hidroizolāciju. Vairumam mūsdienās nopērkamajiem koka žogiem tas jau ir izdarīts, tāpēc nekautrējies pavaicāt par to pārdevējam, lai atvieglotu sev darbu.
 • Pēc uzstādīšanas koka žogam nepieciešama gruntēšana – tas palīdzēs tam kalpot ilgāk.
 • Gruntēšana jāveic siltā un sausā laikā, kad nav stiprs vējš. Tā kā kokam jābūt sausam, nevajadzētu gruntēšanu veikt pēc lietus.
 • Vislabākā būs grunts, kuras sastāvā ir lineļļa – tas padarīs koku stiprāku un izturīgāku.
 • Žoga šķērsprofilus ieteicams nākamajā dienā nogruntēt atkārtoti – tiem jāiztur lielāka slodze.
 • Pēc gruntēšanas žogs ir jānokrāso. Pārdomāta izvēle ir fasāžu krāsas, kuru sastāvā ir dabīgās eļļas – tas palīdzēs žogam kļūt vēl izturīgākam.
 • Pēc pirmā krāsas slāņa uzklāšanas jāļauj tam pilnībā nožūt un tikai tad klāj otro krāsas slāni.

Kompānija “Vārtu sistēmas” piedāvā vertikāla veida koka žogus, kuri ir ražoti no kvalitatīva, sausa koka un krāsoti ar kvalitatīvam krāsām, kas ir izturīgas pret dažādiem laika apstākļiem ilgu gadu garumā. “Vārtu sistēmas” piedāvā arī dažāda veida stabus un pasētas, bīdāmos un veramos vārtus un vārtu automātiku.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...