Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kad doties pie plastiskā ķirurga?

Plastiskā ķirurģija, Photo by EKATERINA BOLOVTSOVA from Pexels

Nenoliedzami, cilvēku skaistu dara svaigs gaiss, labs miegs, harmoniska iekšējā pasaule un sirsnīgs smaids. Tomēr ir reizes, kad ar to nepietiek, un apziņā pavīd jautājums “Vai nebūtu laiks doties uz konsultāciju pie plastiskā ķirurga ?”. Latvijas Mikroķirurģijas centra Skaistuma klīnikas plastikas ķirurģe Anda Gaile iesaka dodies pie plastiskā ķirurga brīdī, kad attēls spogulī vairs nesniedz prieku. Kādas tad ir biežāk izplatītās situācijas un iemesli ?

Kad sāk satraukt pirmās krunciņas …

Krunciņas iedala mīmikas un statiskajās. Proti - ir krunciņas, kuras rodas mīmikas muskuļu kustības rezultātā – piemēram, smaida krunciņas ap acu ārējiem kaktiņiem jeb tā sauktās “vārnu kājiņas”, dusmu krunciņas starp uzacīm, izbrīna krunciņas pieres zonā un krunciņas apkārt lūpu sārtajām daļām (parasti novēro smēķētājiem). Šīs ir mīmikas krunciņas un tās visefektīvāk ir koriģēt ar botulīntoksīna A preparātu. Tas samazina muskuļu spēju savilkties un attiecīgi konkrētās mīmikas izpausmi.

Krunciņas un sejas apjoma izmaiņas, kas rodas gravitācijas rezultātā, sauc par statiskajām. Šādu izmaiņu korekcijai lieliski noder hialuronskābes injekcijas. Hialuronskābe ir galvenā audu sastāvdaļa, kas tai piešķir mitrinājumu, pildījumu. Cilvēkam novecojot, paša audu izstrādātās hialuronskābes daudzums samazinās, tādēļ ir tikai loģiski, ka to aizvieto ar identisku vielu, mērķtiecīgi to ievadot nepieciešamajās zonās. Hialuroskābes preparātus mūsdienās mēdz kombinēt arī ar citiem preparātiem – vitamīniem, PRP, un citiem, kas padara procedūru efektīvāku.

Arī tad, ja cilvēku nomoka pārmērīga svīšana jeb hiperhidroze, viņš pirmajā brīdī visdrīzāk neiedomāsies par plastisko ķirurģiju kā risinājumu, tomēr saistība šīm lietām ir - šo problēmu var korekti atrisināt ar Botulīna toksīna A preparāta injekcijām.

Dodieties pie plastiskā ķirurga arī tad, ja esat pamanījuši, ka kosmetologa veiktās manipulācijas vairs nesniedz vēlamo rezultātu. Mēs visi gribētu, lai mūsu sejas un ķermeņa skaistums saglabātos vien krēmu un neinvazīvu procedūru rezultātā, tomēr ir jāsaprot, ka pagaidām šādu brīnumlīdzekļu nav un pienāk brīdis, kad nepieciešams veikt ķirurģisku manipulāciju. Kosmetoloģija un neinvazīvās procedūras nespēj koriģēt audu noslīdējumu, elasticitātes zuduma rezultātā izveidojušās liekās ādas krokas gan sejas, gan ķermeņa konkrētās zonās. Daudzos gadījumos ideālu rezultātu var iegūt kombinējot kosmetologa piedāvātās procedūras ar ķirurģiskām.

Figūras korekcija jaunajām māmiņām un svara zaudētājiem

Sievietes pēc dzemdībām nereti saskaras ar tādu problēmu kā diastāzi. Plastikas ķirurga konsultācija palīdzēs saprast, vai šo problēmu varētu atrisināt ar vingrošanas palīdzību, vai tomēr būs nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās. Nereti ilgstoši cenšoties no diastāzes atbrīvoties ar vingrošanas palīdzību, paciente ne tikai pārdzīvo sarūgtinājumu par to, ka nav rezultāta, bet pagarina periodu, kad nepareizi, nepilnīgi funkcionē vēdera priekšējās sienas muskuļi, izmainās iekšējo orgānu pozīcijas un stāja.

LMC Skaistuma klīnikai ir lielisks piedāvājums jaunajām māmiņām – tā sauktā “Mammy makover” operācija, kad vienas operācijas laikā veic gan krūšu, gan vēdera zonas korekciju.

Mūsdienās cilvēki, gan sievietes, gan vīrieši arvien vairāk pievēršas veselīgam dzīves veidam un daudziem, izmainot ēšanas un dzīves veida paradumus, ir izdevies zaudēt ievērojamu lieko kilogramu skaitu. Tomēr šīm pozitīvajām pārmaiņām ir arī sava ēnas puse - lieko audu krokas, kuru likvidēšanā arī bieži vien neiztikt bez vēdera ķirurģiskās korekcijas jeb abdominoplastikas.

Kad ir vēlme mainīt ķermeņa aprises …

Dažkārt daba cilvēku apveltījusi ar traucējošām ķermeņa formām, kuras nav iespējams izmainīt citā veidā kā vien ar plastiskās operācijas palīdzību.

Piemēram, iedzimtas deguna formas korekcija jeb rinoplastika, kad tiek koriģēts deguna kūkums vai kāda cita izteikta forma, kuru pacients estētisku iemeslu dēļ vēlas izmainīt. Šajā operāciju grupā ietilpst arī krūšu korekcija un ausu formas korekcija jeb otoplastika. Joprojām efektīvu rezultātu dod arī liposakcija jeb tauku atsūkšana no atsevišķām ķermeņa zonām.

Diemžēl dzīvē mēdz būt arī gadījumi, kad ir pārciesta trauma vai saslimšana (piemēram, onkoloģiska), kas radījusi kādas ķermeņa daļas zaudējumu vai deformāciju. Arī šādos dramatiskos brīžos var palīdzēt Mikroķirurģijas centra plastiskie ķirurgi, kuru iespēju klāstā ir dažādas visu ķermeņa daļu rekonstruktīvās operācijas.

Latvijas Mikroķirurģijas centrs specializējās estētiskajā, rekonstruktīvajā un plaukstas ķirurģijā. Centrā strādā 20 ārsti.

Rakstu sagatavoja LMC Skaistuma klīnikas plastikas ķirurģe Anda Gaile.


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...