Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kādēļ ir svarīgi mitrināt deguna gļotādu?

Deguna mitrināšana (Image by PublicDomainPictures from Pixabay)

Deguna mitrināšana (Image by PublicDomainPictures from Pixabay)

Ārsti norāda, ka rudenī un ziemā ir ļoti svarīgi mitrināt deguna gļotādu, turklāt ne tikai maziem bērniem, bet arī pieaugušajiem. Kā tas var palīdzēt mūsu veselībai un kādus līdzekļus labāk izvēlēties? To devās noskaidrot raidījums “Māmiņu klubs”.

Kāpēc ir svarīgi mitrināt deguna gļotādu gan bērniem, gan pieaugušajiem?

“Deguna gļotādai pamata funkcija ir aizsargfunkcija”, skaidro ģimenes ārste Jekaterina Āboliņa, “tā ir aizsargbarjera starp apkārtējo vidi un organisma iekšējo vidi. Mitrinot deguna gļotādu, mēs nodrošinām, ka šī barjera strādā pilnvērtīgi, tātad tā aiztur putekļus, aiztur baktērijas un neļauj tām iekļūt dziļākos elpceļos. Tuvojoties rudens un ziemas laikam, kad tiek ieslēgta apkure un parādās dažādi vīrusi, ir ļoti svarīgi rūpēties par deguna gļotādas mitrumu, lai tā varētu pasargāt organismu no kaitīgu faktoru iedarbības.”

“Ja gļotāda ir sausa, pirmkārt, rodas sausuma un niezes sajūta bērnam vai pieaugušajam, tādēļ var būt šķaudīšana, deguna niezēšana vai acu asarošana. Var būt arī pastiprināta deguna pilēšana, jo šī deguna gļotāda ir sausa un kairināta. Zīdaiņiem deguna gļotāda pati par sevi ir nedaudz sausāka nekā pieaugušajiem, it īpaši tiem, kuri tiek baroti ar krūti, kuri vēl zīž, līdz ar to ir svarīgi nodrošināt gļotādas mitrumu, lai neveidotos deguna aizlikums, lai viņi varētu mierīgi paēst un lai viņiem neķertos klāt dažādas vīrusu saslimšanas. ”

Kādu deguna gļotādas mitrināšanas šķīdumu izvēlēties?

Lai mitrinātu deguna gļotādu, ir jāizvēlas izotoniskais sāls šķīdums, tātad tie, kuri pēc sastāva ir vislīdzīgākie mūsu dabīgajiem asaru un gļotādu fizioloģisko šķīdumu pH līmenim, jo tādējādi tiek nodrošināta mitrināšana un netiek veicināta gļotādas izžūšana. Ļoti svarīgi ir arī, lai šajos šķīdumos vai sprejos klāt būtu kāds mitrinošs komponents, piemēram, hialuronskābe vai dekspantenols, kas nodrošinās šī šķidruma uzturēšanu gļotādā un neļaus tam tik ātri izgarot, nodrošinot pilnvērtīgu gļotādas mitrināšanu,” norāda ģimenes ārste.

Iespējams, noderīgi būs arī šie raksti:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...