Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kādos gadījumos izsaukt autoevakuatoru būtu pareizākais lēmums?

Iedomājies situāciju – no galvaspilsētas esi atbraucis uz Kuldīgu un pēkšķi salūzt automašīna! Kā rīkosies? Viens variants – mēģināt pašam meklēt risinājumu, taču, ja neesi uz “tu” ar automašīnas tehniskajiem rādītājiem, tad jāmeklē tehniskā palīdzība uz ceļa un talkā jāsauc auto evakuators!

Ārkārtas situācijās, īpaši ārpus savas ierastās vides, ir grūtāk ātri reaģēt un saprast, kā šajā situācijā pareizi rīkoties, kur meklēt palīdzību un ko vari paveikt paša spēkiem. Jāizmanto tas, kas ir pieejams tūlīt un ātri! Speciālistiem, kuri evakuē automašīnas, būs nepieciešamā pieredze un kompetence jautājumos, kas saistīti ar auto tehnisko stāvokli un palīdzības sniegšanu uz ceļa.

Izsaukt auto evakuatoru vari šādos gadījumos:

  • Ja attopies, ka auto durvis neveras vaļā. Piemēram, braucot uz darba vizīti citā pilsētā, esi nolēmis ieskriet ceļmalas veikaliņā, pēc pirkuma veikšanas, atgriežoties pie spēkrata, konstatē, ka durvis ir aizklemmējušās un pat ar varu tās nav iespējams atvērt, vai arī konstatē, ka atslēga palikusi uz krēsla, bet durvis automātiski aizslēgušās. Šajā gadījumā autoevakuatora speciālists prasmīgi atmūķēs durvis, izdarot minimālu kaitējumu auto apdarei, vai arī nogādās aizslēgto auto ar visu vadītāju uz nepieciešamo servisu vai pilsētu, kur auto atmūķēšanu veiks kāds cits, vai kur vadītājam atrodas rezerves atslēga.
  • Ja saplīsusi riepa. Reāli domājot, apstājoties “nekurienes vidū” un apjaušot, ka rezerves riepas nav līdzi, vai arī instrumenti riepas nomaiņai, palikuši otrā mašīnā, ikviens kritīs nelielā izmisumā, taču arī šajā gadījumā autoevakuators varēs palīdzēt – iespējams, darbinieki varēs atvest vajadzīgo riepu vai instrumentus un palīdzēt ar auto riepas nomainu turpat uz vietas.
  • Ja beidzies benzīns un tuvākais benzīntanks ir tādā attālumā, ka ar kājām līdz tumsai turp un atpakaļ nepaspēsi aiziet, un tuvākajā apkārtnē nav nevienas privātmājas, kurā varētu palūgt palīdzību.
  • Ja esi cietis ceļa satiksmes negadījumā, un automašīnu vairs nav iespējams lietot.
  • Ja izlādējies automašīnas akumulators.

Svarīgi atcerēties, ka, zvanot evakuatoram, nepieciešams uzreiz paskaidrot aptuveno vai precīzo atrašanās vietu, raksturot negadījumu un noskaidrot samaksu, ar kādu jārēķinās. Auto evakuators nevarēs izlīdzēt ar degvielu, riepu vai nepieciešamo instrumentu, ja nebūsi viņu brīdinājis par to, ka kāds ir izsaukuma iemesls. Tāpat arī autoevakuators nevarēs aizvest tavu spēkratu, ja būsi ieslīdējis grāvī – par ko nebūsi iepriekš brīdinājis, vai izrādīsies, ka tavs auto pārsniedz vidējo “vieglā auto” svaru. Visas detaļas ir svarīgas, tāpēc, pirms zvani, rūpīgi sagatavojies sarunai. Ja par cenu būsi vienojies iepriekš, tiks novērsti nepatīkami pārpratumi.

Auto iestidzis sniegā, Photo by Artem Podrez from Pexels

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas