Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kāds ir dzejnieces Magones pseidonīms?

Magone Šutoviene, "Slavenības. Bez filtra"

Magone Šutoviene, "Slavenības. Bez filtra"

Populārā šova “Slavenības. Bez filtra” zvaigzne Magone Šutoviene laidusi klajā nu jau savu otro dzejas krājumu ar nosaukumu “Magoņu atklāsmes.” Taču interesanti, ka grāmatas vāku nerotā nedz Burkas, nedz Šutovienes vārds. Viņa dzejnieku aprindās zināma ar sev īpaši tuvu un arī simbolisku pseidonīmu – Magone Liedeskalns.

Tas darīts tāpēc, ka Magone ir pārliecināta - bijušais uzvārds – “Burka” – jau kļuvis par sava veida palamu sabiedrībā un “tas noteikti būtu pēdējais, ko viņa liktu uz saviem darbiem”. Tāpēc abas vārsmu grāmatas rotā rūpīgi izvēlēts un dzejniecei nozīmīgs vārds: “Liedeskalns ir vietas nosaukums Jaungulbenē, kas ir vēsturiska, sena vieta. Kulta vieta es pat teiktu, Liedes upes krastos. Tā ir mana dzimtā puse. Ja man nebija lemts tur palikt un liktenis aizveda prom, tad šis būs tāds mazais pateicības punktiņš, ko es atstāšu savas dzimtas vēsturē.” Savu izvēli kādā no “STV Pirmā!” šova “Slavenības. Bez filtra” sērijām skaidrojusi dzejniece, piebilstot, ka viņai būtisks ir fakts, lai tas būtu labskanīgs arī citās valodās. Turklāt Magone pat apsverot domu šo uzvārdu pieņemt arī “īstajā dzīvē”” ne tikai kā radošo pseidonīmu.

Vairāk par Magones Šutovienes radošo dzīvi lasi:


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...