Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kādu sejas krēmu izvēlēties rudenī un ziemā?

Sejas āda ziemā (Image by Pexels from Pixabay)

Sejas āda ziemā (Image by Pexels from Pixabay)

Kad termometra stabiņš sāk tuvoties nulles atzīmei, ir īstais laiks nomainīt iepriekš lietoto vasaras sejas krēmu pret aukstākiem gadalaikiem – rudenim un ziemai – paredzētajiem. Diemžēl uz reti kuras sejas krēma tūbiņas ir rakstīts, kādai sezonai tas vislabāk der, tāpēc dodamies noskaidrot, kādu sejas krēmu izvēlēties rudenī un ziemā. Gadalaikos, kas reizēm mūsu ādai var sagādāt īstus pārbaudījumus.

Izvēlies sejas krēmu, kas atbilst tavam ādas tipam

Ja domājam par rudeni un ziemu, uzreiz šķiet, ka jāpērk trekns, barojošs sejas krēms, bet tā nebūt nav. Jā, tas var būt biezākas konsistences, lai nodrošinātu lielāku aizsardzību, bet arī gada aukstajos mēnešos sejas krēmam ir jāatbilst tavas sejas ādas tipam. Taukainas ādas īpašniekiem nevajadzētu izvēlēties īpaši barojošus sejas krēmus, jo tādi var aizsprostot poras, veicinot ādas iekaisumu. Sausas ādas īpašniekiem vajadzētu izvēlēties biezākus mitrinošos krēmus. Barojošie sejas krēmi vairāk ir piemēroti, ja nākas ilgstoši atrasties ārā, piemēram, tu dodies ilgās pastaigās vai nākas ilgstoši strādāt ādā, jo tie veido aizsargslāni, kas ādu pasargās no ārējās vides kairinājumiem un ūdens zuduma. Svarīgi: sejas krēms ir jāuzklāj aptuveni 1 stundu pirms iziešanas no mājas! Šajā laikā tas paspēs iesūkties ādā un spēs tavu sejas ādu pasargāt. Ikdienā esot mājās pietiks, ja izvēlēsies sava ādas tipam piemēroto variantu.

Noteikti pārbaudi uz iepakojuma, vai sejas krēms ir dermatoloģiski pārbaudīts un vai tas nesatur smaržvielas. Ziemā tavai sejas ādai šādas papildus krēma sastāvdaļas nav nepieciešamas.

Kas drīkst būt krēma sastāvā?

Vēlams, lai rudenī un ziemā lietoti sejas krēmi būtu veidoti uz eļļas bāzes. Tie būs nedaudz taukaināki un ir vairāk piemēroti aukstam laikam, kā arī tie dziļāk iekļūst ādas slāņos, nodrošinot dziļāku mitrināšanu. Tāpat var lūkoties pēc sejas krēmiem, kuru sastāvā ir termālais ūdens, jo tas stimulē šūnu metabolismu, atjauno ādas aizsargbarjeras un paaugstina ādas pretošanās spējas pret ārējiem faktoriem. Vari arī kosmētikas līdzekļus kombinēt: lietot gan sejas krēmu, gan izsmidzināmu termālo ūdeni, ko var uzpūst gan ar, gan bez kosmētikas. Arī šeit jāatceras, ka vēlams to darīt kādu brīdi pirms došanās ārā, lai visas vērtīgās vielas paspēj iesūkties ādā. Gan sejas, gan ķermeņa kopšanas līdzekļu sastāvā jābūt keramīdiem, urea vielai, eļļai, glicerīnam vai linolēnskābei. Tie neļaus ādai izžūt un ir glābēji sausas ādas gadījumā.

Sejas krēmam ir jābūt ar SPF aizsardzību

Maldīgs ir priekšstats, ka SPF aizsardzība ir nepieciešama tikai vasarā. Arī rudenī un ziemā mūsu sejas ādu skar tieši saules stari, tāpēc ir ļoti svarīgi izvēlēties sejas krēmu, kas nodrošina vismaz SPF 30 aizsardzību. Bālākas ādas īpašniekiem ieteicams ir klāt vēl drošāko variantu SPF 50. Uzklāj to, tiklīdz dodies laukā no mājas, lai āda būtu pasargāta no saules staru kaitīgās iedarbības un neveidotos pigmenti.

Kāda ir lieliska rudens un ziemas sejas krēma formula?

Apkopojot visu augstāk minēto, jāsecina, ka vispiemērotākais sejas krēms rudenī un ziemā ir tāds, kas ir biezas konsistences, uz eļļas bāzes veidots, kas atbilst tavam ādas tipam, kas ir ar vismaz SPF 30 lielu aizsardzību, bez smaržvielām un krāsvielām, dermatoloģiski pārbaudīts, kā arī tā sastāvā ir keramīdiem, urea vielai, eļļai, glicerīnam vai linolēnskābei.

Pirms tā uzklāšanas attīri ādu ar sejas mazgāšanas gēlu, putiņām vai micelāro ūdeni. Papildus tam vari lietot dažāda veida serumus.

Lasi arī šos rakstus:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...