Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kāpēc dzert kafiju ar citronu?

Kafija ar citronu, Image by Free-Photos from Pixabay

Kafija ar citronu, Image by Free-Photos from Pixabay

Ir cilvēki, kas savu dienu nevar iedomāties, ja nav sākuši rītu ar kafiju, un ir tādi, kuriem kā ikdienas rituāls ir glāze citronūdens ik rītu. Un aizvien vairāki šos procesus apvieno, dzerot kafiju ar citronu. Kāpēc arī Tev ir iemesls šādā veidā dzert savu kafiju?

Kafijas ieguvumi veselībai

Ir vairāki pētījumi, kuros atzīti daudzi kafijas ieguvumi veselībai, arī mēs esam rakstījuši par to, kādi ir veselības ieguvumi no kafijas dzeršanai. Kafija palīdz cīnīties ar lieko svaru, samazina depresiju, bet kad runa ir par garīgās un fiziskās veiktspējas palielināšanu, kofeīns ir viens no visefektīvākajiem uztura bagātinātājiem. Tas ir atbildīgs par dažādu smadzeņu darbības aspektu uzlabošanu, ieskaitot atmiņu, koncentrāciju un enerģijas līmeni.

Citrona ieguvumi veselībai

Citroni ir lielisks C vitamīna un flavonoīdu avots, abi ir spēcīgi antioksidanti, kas arī samazina vēža risku. Ēdot dārzeņus augļus un dārzeņus, kas bagāti ar C vitamīnu, samazinās sirds slimību un insulta risks, aizsargā imūnsistēmu un palīdz cīnīties ar infekcijām.

Kafijas ar citronu ieguvumi veselībai

Ir zināms, ka gan kafija, gan citrons satur augstu antioksidantu līmeni, kas aizsargā organismu no pārmērīga brīvo radikāļu daudzuma kaitīgās ietekmes. Apvienojot abus, ieteicams pievienot viena citrona sulu 240 ml kafijas.

Detoksikācija

Kafijas un citrona apvienojums, uzlabojot detoksikāciju, palīdzot ķermenim izskalot visus toksīnus.

Gremošanas uzlabošana

Kafijas dzeršana ir laba arī gremošanas uzlabošanai. Kafija satur kofeīnu, kas galvenokārt darbojas vislabāk, lai optimizētu gremošanas sistēmu. Nemaz nerunājot par to, ka citrons arī palīdz piestiprināt sagremot.

Metabolisma uzlabošana

Vēl viena kafijas ar citronu priekšrocība veselībai esot vielmaiņas uzlabošana. Tiekot efektīvi pārstrādāta pārtika enerģijā un piegādās skābeklis visam ķermenim.

Tauku sadedzināšana

Kafija ar citronu palielinot ķermeņa spēju sadedzināt taukus. Tas ir saistīts ar abu sastāvdaļu spēju uzlabot gremošanas sistēmu. Tādēļ tas var palīdzēt samazināt svaru, bloķējot tauku veidošanos organismā.

Hormonu stimulēšana

Kafija ar citronu stimulējot arī hormonu veidošanos, kas var palīdzēt izvairīties no taukiem un novērst sirds un asinsvadu slimības.

Zarnu kustība

Vēl viena priekšrocība, ja tasei kafijas pievieno citrona šķēli, esot zarnu kustības uzlabošana. Tiekot uzlabotas zarnu darbība optimāla pārtikas sagremošana zarnās, kas ir svarīgi, lai attīrītu ķermeni no nevajadzīgiem taukiem.

Antioksidants

Citrons un kafija ir labi antioksidanti, kas var palīdzēt izvairīties no piesārņojošo vielu un brīvo radikāļu ietekmes. Tas palīdz padarīt jaunāku izskatu un izvairīties no grumbu veidošanās.

Stresa līmeņa pārvaldīšana

Kafija un citrons ir pareizā kombinācija, lai pārvaldītu stresa līmeni. Pašreizējās dienas vide var radīt daudz stresa, tāpēc, lai nomierinātu prātu un mazinātu stresu, ir nepieciešams garastāvokļa uzlabotājs. Tase kafijas ar citrona šķēli samazina stresa līmeni, kas palīdz ilgāk saglabāt labāku noskaņojumu.

Kafijas ar citronu negatīvā ietekme

Lai gan nav pierādījumu, ka kafijas un citrona apvienošana varētu izraisīt kādas īpašas blakusparādības, jāņem pāris dažas lietas.

  • Citronu sula ir ļoti skāba un laika gaitā var izraisīt eroziju zobu emaljā, tāpēc pēc dzeršanas var būt noderīgi izskalot muti ar ūdeni.
  • Kofeīna ietekme uz organismu ilgstot aptuveni 6 stundas, kas nozīmē, ka cilvēkiem ar miega traucējumiem nav vēlams to dzert pēc plkst. 15:00.

Lasi arī:

  • Kā saglabāt baltus zobus, regulāri dzerot kafiju
  • Kā samazināt cukura patēriņu ikdienā

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...