Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kāpēc ierīkot lietus ūdens savākšanas sistēmu privātīpašumā?

Lietus ūdens savākšana, Photo by Glenn Carstens-Peters on Unsplash

Lietus ūdens savākšana, Photo by Glenn Carstens-Peters on Unsplash

Lietus ūdens savākšanas sistēma privātmājās ir domāta, lai aizvadītu prom lieko ūdeni, kas sakrājas segumā pie mājas. Nevienam taču nepatiktu, pārkāpjot slieksnim, iekāpt ūdens peļķē. Šī iemesla dēļ tad arī nepieciešama ūdens savākšanas sistēma.

Vārdi “savākšanas sistēma” rada iespaidu, ka tiks veikti neiedomājami lieli remontdarbi, kas izmaksās kaudzi naudas, bet tā nebūt nav. Tās ir tikai pāris caurules vai akas, kas sastāv no ūdens notekām, teknēm un gūlijām (citos gadījumos no vienas gūlijas).

Kā palīdzēs lietus ūdens kanalizācija?

Lietus ūdens un arī izkusušā sniega ūdens tiks novadīts prom no pagalma, līdz ar to neveidosies milzīgas peļķes, ūdens nebūs “sastājies” pagalmā un netiks izbojāts dārzs. Turklāt arī mājas mūžs tiks pagarināts. Kā? Tā kā liekais ūdens tiks novadīts prom no grunts, mājas pamati nenosēdīsies, jo pamatne būs stingra, nevis pārmirkusi.

Ar ko sākt, ierīkojot lietus ūdens savākšanas sistēmu privātīpašumā?

Lai ierīkotu lietus ūdens savākšanas sistēmu, jābūt skaidram – cik daudz ūdens būs nepieciešams novadīt. Šeit jāņem vērā īpašuma zemes platība, ēku izkārtojums, iepriekš novērotais – cik daudz un kurās vietās ūdens mēdz uzkrāties. Nepieciešams arī saprast, cik daudz naudas līdzekļu būsiet gatavs ieguldīt un cik svarīgi ir saglabāt pievilcīgu ainavu.

Kādi ir lietus ūdens savākšanas sistēmu veidi?

Pastāv 3 lietus ūdens sistēmu veidi –

  • Slēgtā tipa ūdens savākšana. Tā ir sarežģītākā no sistēmām, tāpēc, lai to ierīkotu, nepieciešams kopā ar speciālistiem izstrādāt projektu, kas pildīs savu funkcionalitāti. Šis veids paredz, ka caurules un gūlijas ierīkotas zem zemes.
  • Jauktā tipa ūdens savākšana. Šo sistēmu izvēlas gadījumos, kad lietus ūdens savākšanas teritorija ir liela, un privātīpašuma īpašnieks vēlas samazināt izmaksas par sistēmas ierīkošanu. Šeit būs gan pazemes caurules un gūlijas, gan teknes.
  • Atvērtā tipa ūdens savākšana. Lētākā un vieglāk uzstādāmā sistēma, kurā ūdens tiek savākts izmantojot teknes un iebūvētus kanālus.

Kas jāievēro, uzstādot lietus ūdens savākšanas sistēmas?

Ja darbus esat nolēmis veikt pats, tad, ierīkojot lietus ūdens savākšanas sistēmas, svarīgi ņemt vērā šādas lietas:

  • Vajadzētu izvairīties no pārāk daudz cauruļu un kanālu sazarojumiem un pagriezieniem, lai ūdenim būtu vieglāk aizplūst
  • Cauruļu diametram nevajadzētu būt mazākam par 11 centimetriem, lai izvairītos no to aizsprostošanās un lai spēcīga lietus gadījumā ūdens spētu pietiekami ātri aizplūst
  • Neizvēlies gofrētas caurules, jo tās ātri vien sāks rūsēt, tāpēc priekšroku dod PVC caurulēm.

Ja esi tikko iegādājies zemes gabalu, uz kura celsi mājokli, vai jau esi privātīpašuma īpašnieks, bet vēl neesi paspējis ierīkot lietus ūdens savākšanas sistēmu, ir īstais brīdis izveidot projektu un to uzstādīt! “COMCO” speciālisti jau vairākus gadus nodarbojas ar ūdens savākšanas sistēmu projektēšanu, tāpēc vērsies pie viņiem, lai izveidotu efektīvāko notekūdeņu aizvadīšanas sistēmu savai mājai! Sazinies – 66002628 vai comco@comco.lv .

Lietus ūdens savākšana, Photo by Glenn Carstens-Peters on Unsplash

Lietus ūdens savākšana, Photo by Glenn Carstens-Peters on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas