Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kāpēc svilst pēdas?

Pēdas svilst, Image by Niki Winsome from Pixabay

Pēdas svilst, Image by Niki Winsome from Pixabay

Vai tev ir pazīstama situācija, kad ne par ko citu nedomā, kā iemērcēt pēdas aukstā ūdenī, sniega kupenā vai pat gribas tās iegrūst ledusskapī? Pēdu svilšanai var būt dažādi iemesli – sākot no pārslodzes kājām līdz pat nopietnām veselības problēmām. Raudzīsim, kāpēc cilvēkiem svilst pēdas.

Pēdu svilšanas iemesli

Iemesli pēdu svilšanai var būt meklējami pat sadzīvē.

  • Ja nākas nēsāt šaurus un neērtus, laikapstākļiem nepiemērotus apavus, arī tādus, kas “neelpo”, var radīt svilstošu sajūtu pēdās. Ilgstoši uzturoties telpās ar āra apaviem, kuros karst kājas, pēdas var svilt tieši no pārkaršanas, bet valkājot apavus, kas nedaudz spiež, ir šauri, var būt saspiesti ādas virspusējie nervi, kas rada sviluma sajūtu. Starp citu, arī pārmērīga alkohola lietošana var veicināt nervu bojājumus, tai skaitā pēdām, kā rezultātā rodas, it kā neizprotama “ikdienas” dedzināšanas sajūta.
  • Karstums pēdās var liecināt par B vitamīna trūkumu.
  • Kāju nervus var arī nogulēt. Arī šādās reizēs var būt pēdu svilšana.
  • Ja pēdu svilšana sākusies antibiotiku, miega līdzekļu vai citu medikamentu lietošanas laikā, tas var būt kā blakusefekts medikamentu lietošanai, un pārtraucot tos lietot, parasti šī dedzinošā sajūta pazūd.
  • Nopietnāki pēdu svilšanas iemesli var būt arī vairāku nervu šķiedru bojājums jeb polineiropātija. Pēdu karsēšanas sajūtu var pavadīt arī tirpšana, nejūtīgums, smaguma sajūta kājās, vājums. Vienlaicīga jeb paralēla salšanas un svilšanas sajūta var būt kā simptoms diezgan nopietna stāvokļa nervu bojājumiem.
  • Pēdu svilšana ir samērā bieža cukura diabēta pazīme. Un tieši šī sūdzība ārstam nereti ir pamats, kas liek pārbaudīt cukura līmeni asinīs un atklāt šo nejauko slimību.
  • Dedzināšana pēdās var rasties arī infekciju slimību gadījumos un pie kuņģa un zarnu trakta slimībām.
  • Savukārt, ja svilst tikai viena pēda un vaina nav meklējama nospiestos apavos, tad iespējams, ka ir mugurkaula veselības problēmas, kā rezultātā tiek nospiesti attiecīgie nervi, kas “atstarojas” uz kājām.

Ko darīt, ja svilst pēdas?

Pēdu svilšanu var atvieglot kāju pelde vēsā ūdenī, kā arī dažādas atvēsinošās ziedes, piemēram, kas satur mentolu, piparmētru vai kamparu. Obligāti jāatpūtina kājas un nākamā dienā jācenšas tās nenoslogot!

Noteikti jāizvērtē arī Tavs apavu stāvoklis un to nēsāšanas paradumi – nekādā gadījumā nevalkāt apavus, kas spiež, turklāt nedrīkst pieļaut, ka apavos ir regulāri karsti kājām. Ērti maiņas apavi telpās ir būtiski, lai kājas elpotu un nesutinātos.

Ja rodas sūdzības par biežu pēdu svilšanu, to nevajadzētu ignorēt, bet griezties pie ģimenes ārsta, lai tiktu noskaidrots iemesls. Ārsts vienmēr izvērtē un nosaka turpmākā sveicamās analīzes.

Lasi arī:

Pēdas svilst, Image by Niki Winsome from Pixabay

Pēdas svilst, Image by Niki Winsome from Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas