Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kas ir Baltā galdauta svētki?

Baltā galdauta svētki, Pixabay.com

Baltā galdauta svētki, Pixabay.com

Šodien, 4. maijā, Latvijā un citviet pasaulē tiek svinēta Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadiena. 1990. gada 4. maijā 138 no 201 Augstākās padomes deputātiem pieņēma deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu", pāršķirot jaunu - baltu - lappusi Latvijas vēsturē. Atzīmējot šo zīmīgo notikumu, par godu Latvijas valsts neatkarības atjaunošanai, tiek svinēti arī Baltā galdauta svētki, kad ģimenes sanāk kopā uz svētku mielastu pie balta galdauta klāta svētku galda.

Kāpēc balti galdauti?

Latvijas valsts simtgades biroja pārstāvis atklāj, ka 2015. gadā vien 2% iedzīvotāju 4.maiju ierindoja starp nozīmīgākajiem valsts svētkiem, šo dienu drīzāk izmantojot pavasara dārzu darbu veikšanai nevis atzīmējot šos nozīmīgos svētkus. Lai situāciju mainītu, bija jārada svētki vai, drīzāk, kāds simbols, kas atgādinātu cilvēkiem, ka Latvijas valsts neatkarības atjaunošana patiesi ir svinama. Tā radās ideja par Baltā galdauta svētkiem, jo, pulcējoties pie svētku galda, mēs vēlamies visu padarīt svinīgāku, tāpēc liekam skaistāko, baltāko galdautu, kas mājās pieejams. Viņš arī norāda, ka tas ir pašapziņas un lepnuma simbols, vienojošais elements, kas aicina cilvēkus sanākt kopā. Pie šī baltā galdauta noteikti var arī gremdēties atmiņās par vēsturiskajiem notikumiem un savām personīgajām emocijām tajā dienā.

Lai Skaisti Jums svētki!


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...