Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kas jāņem vērā plānojot un izvēloties apgaismojumu?

Telpa ar stāvlampām, foto - Toa Heftiba, Unsplash

Vai plāno uzstādīt apgaismojumu vai iegādāties jaunu? Pirms apgaismojuma plānošanas un uzstādīšanas ņem vērā vairākus ieteikumus!

Kā plānot apgaismojumu?

Pirms gaismas plānošanas, iesakām sadalīt telpu zonās, jo katrai no tām ir nepieciešams sava veida apgaismojums. Zonās var kombinēt dažādus apgaismojuma veidus, piemēram sienas apgaismojumu un griestu apgaismojumu.

Gaismas slēdžus jāizvieto tādās vietās telpās, kur ērti tos lietot un nav pa tumsu jātaustās. Ērts variants ir izvietot gaismas slēdžus vairākas vietās, piemēram, ja ir caurstaigājamā istaba, ir ļoti ērti, ja gaisma izslēdzama abās istabas pusēs.

Gan birojā gan mājās darba virsmām nepieciešams labs apgaismojums. Gaismas stariem jākrīt tādā virzienā, lai labi apgaismotu galda virsmu, bet, lai uz tās neveidotos ēna, tādējādi, ja esi labrocis, galda lampa vai cits apgaismojums jānovieto kreisajā galda malā vai stūrī, bet kreiļiem pretēji – labajā malā.

Spilgti apgaismotai jābūt virtuvei un vannas istabai, jo šeit ir svarīgi redzēt detaļas, kas nepieciešamas darbošanās procesā, piemēram, gatavojot ēst. Gan virtuves gan vannas istabas ir tās telpas mājā, kurās visbiežāk tiek gūtas traumas tieši nepietiekama apgaismojuma dēļ.

Savukārt, ja runa ir par spuldžu izvēli, tas kvēlspuldzes noteikti labāk iederēsies atpūtas zonā, jo tās rada siltāka toņa gaismu, bet halogēnu spuldzes piemērotākas darba zonām.

Kur iegādāties kvalitatīvu apgaismojumu?

Arī apgaismojuma objektiem jeb lampām ir svarīga kvalitāte. Pazīstamu zīmolu lampas un padomus par apgaismojumu vari iegūt SIA "REGNUM LIGHT" interneta veikalā www.homeshop.lv.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...