Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Ķīmija Tavam jaunajam hobijam!

Pexels.com

Pexels.com

Ja esi izlēmis padarīt savu ikdienu interesantāku, ieviešot jaunu hobiju, mēs piedāvājam izvēlēties tādu, kas balstās uz ķīmiju! Tieši tā, ķīmija ir kļuvusi moderna. Tā ir aizraujoša, interesanta un ļauj Tev uzzināt daudz jauna par pasauli, kurā dzīvo. Tu no jaunā hobija ne tikai daudz iemācīsies, bet varēsi pārsteigt ar jaunajām zināšanām arī citus. Ķīmija paver durvis uz eksperimentu pasauli. Atliek tikai izvēlēties sev tīkamāko vaļasprieku un mēģināt!

Taču vispirms – neaizmirsti, ka daudzas ķīmiskās vielas ir kairinošas, kodīgas vai indīgas, tāpēc ar tām jāapietas uzmanīgi. Gumijas vai nitrila cimdi un aizsargbrilles ir tikpat obligātas kā ķivere motobraucējam!

Slaimi (slime) - eksperimentālā ķīmija mājas apstākļos ar boraku

Slaimi jeb gļotas ir ļoti viegli pagatavojami, tāpēc talkā vari ņemt arī bērnus. Viņiem šis eksperiments patiks tikpat ļoti kā Tev un slaimu pagatavošanas darbnīca var kļūt par Jūsu kopīgo nodarbi visas vasaras garumā.

Lai pagatavotu slaimu, Tev būs nepieciešama 1 glāze ūdens, PVA līme, pārtikas krāsviela un 1 ēdamkarote boraka (nātrija tetraborāta). Zemāk video, lai zini, kā pareizi visu sajaukt kopā, lai iegūtu jautri pretīgo “staipekli”.

Ziepju vārīšanas hobijam nepieciešamas būs “ziepju zāles”

Lai vārītu ziepes (burtiskā nozīmē), ir nepieciešami tauki vai eļļas, krāsvielas, smaržvielas un “ziepju zāles” jeb nātrija sārms. Praktiski visas sastāvdaļas ir iespējams iegādāties hobija veikalos, bet “ziepju zāles” būs jāpērk pie specializēta ķīmijas preču tirgotāja, jo tā ir bīstama, kodīga viela. Ziepju pagatavošana nav pārāk sarežģīts process. Internetā ir pieejamas ļoti daudz pamācības. Atliek tikai mēģināt.

Ķīmija daiļamatniecībā dzijas krāsu kaleidoskopam

Ja Tevi aizrauj rokdarbi, vari pamēģināt pati nokrāsot dziju. Dodies pļavā pēc dažādiem augiem un ziediem, novāri tos un pievieno kodinātāju (alaunu, dzelzs sulfātu, alvas sāli u.c.), kas liks krāsai turēties pie dzijas. Ja ir vēlme pēc izteiktākām krāsām, piemēram, indigo vai rubijas, specializētajos ķīmijas preču veikalos ir pieejamas eksotiskākas dabīgās izcelsmes krāsvielas. Šādu, Tevis pašas pagatavotu krāsu, nekur veikalos tik viegli atrast nevarēs!

Hobijs stiprā dzimuma pārstāvjiem – dārgmetālu ieguve

Ja meklē jaunu un arī ienesīgu hobiju, mums ir piedāvājums tiem, kuriem patīk metāls un metālapstrāde. Izmestā elektronika – radiotehnika, datori, telefoni, utt. – sastāv no daudz kā vērtīga, pat dārgmetāliem. Ar ķīmisko reģentu palīdzību šos metālus ir iespējams nošķīdināt, attīrīt un iegūt savā īpašumā. Atliek tikai veikt nelielu izpēti par to, kā šis process ir pareizi veicams, iegādāties reaģentus un kļūsi par pāris zelta pogām bagātāks, turklāt arī viss process no A līdz Z ir tiešām interesants.

Boraku, “ziepju zāles”, kodinātājus, dabīgās krāsvielas, ķīmiskos reaģentus un citas hobijam vai uzņēmējdarbībai nepieciešamās ķīmiskās vielas, laboratorijas traukus un aparātus vari iegādāties "ENOLA" SIA. Uzņēmums savā laboratorijā var sagatavot arī lietošanai gatavus ķīmiskos šķīdumus. Galvenais ir pirms tam izpētīt, kas tieši ir nepieciešams, jo recepte ir jāsagādā Tev.

Visas ķīmiskās vielas tiek pārdotas ierobežotā daudzumā un tikai pilngadīgām personām, tāpēc nebrīnies, ja speciālists pirms ķīmijas pārdošanas izjautās Tevi par vielas izmantošanas mērķi un dažkārt palūgs uzrādīt personas dokumentu.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...