Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Ko acis pasaka par Tavu veselību?

Acis un veselība, Photo by Quinten de Graaf on Unsplash

Acis un veselība, Photo by Quinten de Graaf on Unsplash

Ielūkojoties cilvēkam dziļi acīs, varam saskatīt dvēseli, mīlestību, naidu, rūpes, prieku un ne tikai. Esam pieraduši un labi protam no acīm nolasīt emocijas. Taču vai zināji, ka acis patiesībā var arī daudz ko pateikt par Tavu veselības stāvokli?

Acs raustās. Tu esi pārāk stresains – jā, arī to var pateikt acis. Dažkārt tas izpaužas kā acu raustīšanās. Ja šāda pazīme parādās, noteikti neignorē to, dodies atpūsties un centies kontrolēt savu stresa līmeni.

Balts gredzens ap radzenes loku. Acis var norādīt arī uz paaugstinātu holesterīna un truglicerīdu līmeni, kas savukārt var nozīmēt lielāku sirdslēkmes un insulta risku. Pievērs uzmanību radzenes lokam – ja ap to parādās balts gredzens, laiks apmeklēt ārstu un veikt veselības pārbaudes. Lai gan ar gadiem tā var būt arī vienkārši novecošanās pazīme.

Ja tavas acis ir ļoti sausas un āda ap tām iekaisusi, iespējams, ka Tu pārāk bieži tās berzē. Ja cilvēks smagi un bieži berzē acis, plakstiņš var kļūt vaļīgāks un acs kļūst vēl sausāka. Biežāk izplatītais cēlonis tam ir alerģijas,

Acis asaro – tas var liecināt, ka pārāk ilgs laiks tiek pavadīts pie datora vai ekrāniem, vai varbūt koncentrējoties uz kādām smalkām lietām, kā rezultātā acs tiek pārāk maz mirkšķināta. Asarošana ir sausās acs simptoms, tā ir acs reakcija uz sausumu.

Acu baltumi ir dzeltenīgi – tā noteikti ir brīdinājuma zīme, ka ķermenī kaut kas nav kārtībā. Dzeltenā nokrāsa acīs var liecināt, ka aknas nespēj pilnvērtīgi veikt savu funkciju. Nereti dzelte acīs var būt saistīta ar hepatītu, ar alkohola izraisītām aknu slimībām vai kaut ko, kas bloķē žultsvadus, piemēram, žultsakmeņi.

Baltie pleķīši tavā redzes laukā. Gandrīz ikviens zina, ko nozīmē mazi, balti pleķīši, kas pārvietojas redzeslaukā. Lai arī tie ir salīdzinoši izplatīti, esi vērīgs – ja peldošie punktiņi pēkšņi pieaug vai to skaits palielinās, tas var liecināt par tīklenes problēmām.

Piepampušas un sarkanas acis var liecināt, ka esi inficējies ar kādu vīrusu, bet tikpat labi tā var būt arī vienkārši noguruma pazīme.

Acis var norādīt arī uz dažām citām būtiskām veselības problēmām, ko pats spogulī nenovērosi, bet ārsts izmeklējuma laikā var pamanīt – piemēram, iespējamu diabēta risku vai augsta asinsspiediena pazīmes.

Atceries, ka par savu veselību ir jārūpējas. Tu vari piemānīt sevi, savu draugu vai priekšnieku ar stāstu, ka Tev viss kārtībā, bet atceries, ka Tavas acis var par tevi pateikt daudz vairāk. Kad Tu pēdējoreiz ielūkojies kādam dziļi acīs?

Izlasi arī:


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...