Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Ko darīt Zemgalē nedēļas nogalē?

Photo by Jehu Christan on Unsplash

Photo by Jehu Christan on Unsplash

Saulainais laiks aiz loga tā vien liek domāt par brīvdienām, kurās varēsim izrauties no pilsētas steigas, apceļojot mūsu skaisto zemi – Latviju. Dabas bagātības, kultūras mantojums, svaigais gaiss un zvaigžņotās naktis zem klajas debess – izklausās satriecoši, vai ne? Bet kur lai dodas baudīt šo skaistumu? Protams, ka uz Zemgali!

Lai padarītu dzīvi vieglāku, esam sagatavojuši galamērķus, kur vari doties brīvdienu izbraucienā!

Ja vēlies pieredzēt kā daba mostas – aust saule, kukainīši sāk čubināties, putniņi dziedāt un pēkšņi viss uzzied, dodies uz Cenas tīreli. Pastaigā pa laipu taku, kas izveidota purvā, varēsi apskatīt tur mītošo dzīvību un augus.

Dobelē iesakām apskatīt pilsētas vēsturisko centru! Tas izveidojies 16.gs. Bērzes upes kreisajā krastā, un zinātāji teic, ka vēl pat šodien, stāvot centrā, rodas svinīga sajūta. Iespējams, trāpīsi uz kādu koncertu, tirdziņu vai pilsētas svētkiem, kas galvenokārt norisinās tieši šeit.

Dodoties brīvdienās ar ģimeni, lielisks galamērķis būs Tērvetes dabas parks, kurā atradīsi koka skulptūras ar dažādiem lugu un pasaku tēliem. Ja būs sagatavojis ēdienu līdzņemšanai, atrakciju laukumā atradīsi atpūtas vietu ar soliņiem un galdiem, un nojumi, kur varēsi ieturēt maltīti.

Arī Rundāles pils apmeklējums kopā ar ģimeni, radīs patīkamus iespaidus. Tur varēsi izstaigāt bezgala plašos rožu dārzus, apmeklēt muzeju un apbrīnot dažādu laika periodu telpu stilus un izkārtojumus, piemēram, Rokoko, Bīdermeiera, Ampīra u.c.

Nakšņošanai izvēlies alternatīvu viesu mājām vai viesnīcām! Lai patiesi izbaudītu brīvdienas ārpus pilsētas, iesakām dodies iekārtot telts vietu Vecumnieku pagasta, Drākanē. Tur tevi sagaidīs plaša teritorija, kurā iespējams izvietot teltis nakts mieram. Apkārt valda miers un valdzina daba, turklāt vieta atrodas privātīpašumā, tāpēc par svešinieku klātbūtni vari neuztraukties.

Ja brauksi uz Zemgales austrumu daļu, Aizkrauklē varēsi apskatīt Aizkraukles viduslaiku pils drupas. Pils bijusi Livonijas ordeņa pils, kas tika celta vēl pils 1420. gada. Tā atrodas Karikstes upes krastā un to ieskauj skaista dabas ainava. Ja laikapstākļi ļauj, vari izkustināt kājas, dodoties pastaigā pa Aizkraukles pilskalnu, ko dēvē arī par Augstajiem kalniem. Pilskalns, starp citu, ir iekļauts Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā!

Tie, kuri iecienījuši aplūkot baznīcas, varēs gūt patīkamus iespaidus apmeklējot moderno Aizkraukles Svētās Terēzes no Bērna Jēzus Romas katoļu baznīcu un seno Aizkraukles luterisko baznīcu.

Ja vēl spēks ir kājās, dodies uz kaļķu cepļa drupām vērot dolomīta atsegumus. Brīnumainos skatus, kas paveras dabā, patiesi iespējams izbaudīt tikai pašiem tos redzot, nevis skatoties uz attēliem internetā, tāpēc noteikti iesakām izstaigāt šo vietu!

Savukārt, Krustpils pils apskates laikā, varēsi iepazīties ar Jēkabpils vēsturi muzejā, kas ierīkots pils ēkā. Pils, kas atrodas netālu no Daugavas krastiem, celta 13.gs, un tā ir viena no senākajām Latvijā. Kopš 1996.gada pils iekštelpās iemitinājies Jēkabpils Vēstures muzejs. Arī šī vieta ir iekļauta valsts nozīmes arhitektūras un arheoloģijas pieminekļu sarakstā.

Ceram, ka izbaudīsiet atpūtu Zemgalē, taču atgādinām, ka telšu vietas iepriekš nepieciešams rezervēt, zvanot uz ​29472586. Lai patīkama atpūta!