Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kur meklēt informāciju par Covid-19 vakcīnām un vakcināciju

Covid-19vakcīnas, foto by torstensimon, pixabay.com

Covid-19vakcīnas, foto by torstensimon, pixabay.com

Diskusija sabiedrībā par un pret Covid-19 vakcīnām un vakcināciju ir liela, kā neapjukt šajā informācijas plūsmā un kur meklēt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.

Piedāvājam ieskatam dažus no oficiālajiem avotiem, kuros ir pieejama plaša informācija gan par vakcīnām, kas pieejamas Latvijā, gan par to, kā notiek šo vakcīnu reģistrēšana, gan kā plānojas vakcinācijas process.

Kā ziņo Zāļu valsts aģentūra, līdz šim Eiropas Savienībā, tostarp Latvijā, ar nosacījumiem reģistrētas divu ražotāju ("Pfizer" un "BioNTech" un "Moderna") vakcīnas pret Covid-19. Tā kā abu vakcīnu izstrādē ir izmantotas inovatīvas metodes, Zāļu valsts aģentūra skaidro, kas šīm vakcīnām ir kopīgs un ar ko abas vakcīnas atšķiras. Lai arī šīs ir pirmās reģistrētās vakcīnas, to izstrādē izmantotā mRNS vakcīnu tehnoloģija jau tiek pētīta vairāk nekā desmit gadus gan vakcīnu, gan citu zāļu radīšanai, informē Dita Okmane, Zāļu valsts aģentūras Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja.

Pirmo vakcīnu pret Covid-19 "Comirnaty" izstrādājuši ražotāji "BioNTech" un "Pfizer" un tā ES reģistrēta 2020.gada 21.decembrī. Vakcīna izstrādāta ar mērķi pasargāt no koronavīrusa izraisītas saslimšanas Covid-19. Savukārt otrā vakcīna, kuru izstrādājis ražotājs "Moderna", reģistrēta 2021.gada 6.janvārī

Vairāk par abu reģistrēto vakcīnu kopīgo var lasīt Zāļu valsts aģentūras mājas lapā.

Savukārt dažādus jautājumus par to, kā reģistrē vakcīnas, kad viņas būs pieejamas Latvijā, kādos apjomos, kā plānots vakcinācijas process Latvijā, lasī Slimību profilaksees un kontroles centra mājas lapā, kur izveidota speciāla sadaļa.

Vairāk par Covid-19 vakcīnām un vakcinācijas procesu Eiropas Savienībā var iepzīties Eiropas Komisijas mājas lapā. Šeit pieejama informācija ar ekpertu viedokļiem par šo vakcīnu, gan arī informācija kopumā, cik vakcīnas pieejamas visā Eiropā, kāda ir vakcinācijas stratēģija. Eiropas Komisijas mājas lapā informācija pieejama arī latviešu valodā.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...