Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kuri drošinātāji labāki – vecie porcelāna vai jaunie automātiskie?

Automātiskie drošinātāji. Pixabay

Ja tavā mājoklī joprojām atrodas vecā tipa skrūvējamie porcelāna korķi jeb kūstošie drošinātāji, tad, visticamāk, tas varētu būt viens no iemesliem, kādēļ regulāri pazūd elektrība. Lai cik nostalģiski mēs dažkārt esam pret senām lietām, tomēr jebkurš elektriķis piekritīs, ka vecā tipa porcelāna drošinātāji jau sen savu laiku ir nokalpojuši – tiem šobrīd varētu būt vairāk nekā 50 gadu, un skaidrs, ka neviena elektroinstalācijas konstrukcija tik ilgi kalpot nevar. Katrā ziņā ne tik funkcionāli, kā to dara jaunā tipa – automātiskie drošinātāji.

Kāpēc mainīt vecos drošinātājus uz jaunajiem automātiskajiem drošinātājiem?

  • Vecās drošinātāju ligzdas pie pārslodzes bojājas un pārkarst, kas rada regulāru korķu izsišanu
  • Bieža korķu izsišana ne tikai krīt uz nerviem, bet arī bojā elektroiekārtu darbību
  • Savukārt drošinātāju ligzdu pārkaršana rada ugunsgrēka risku
  • Automātiskie korķi nodrošina, ka vadi iztur daudz lielāku slodzi no ierīcēm ar lielu jaudu (ūdens boileri, elektriskie sildītāji, veļas mašīnas, elektriskās plītis u.tml.)
  • Automātiskie drošinātāji arī pasargā drošinātāju ligzdas no pārlieku liela noslogojuma, tā novēršot ugunsbīstamības un citus riskus
  • Automātiskie drošinātāji ir izdevīgāki un parocīgāki – ja kāda iemesla dēļ tiek izsisti korķi, nav jāskrūvē vietā cits korķis, kā tas ir ar porcelāna drošinātājiem, bet vienkārši jānospiež poga vai jāpaceļ slēdzis atpakaļ darbošanās pozīcijā

Vislabāk pilnīgu drošinātāju sistēmas nomaiņu pret mūsdienīgiem, automātiskiem korķiem ir uzticēt sertificētam elektriķim.

IZLASI: Kas ir viedā silto grīdu vadība?

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...