Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kurš ēd Tavas drēbes?

Vilnas apģērbs, Photo by Dan Gold on Unsplash

Vilnas apģērbs, Photo by Dan Gold on Unsplash

Kukaiņu kāpuri no drēbju kodēm ir pazīstami kā izcili drēbju smalcinātāji. Sīki, drēbēs atrasti caurumiņi, kas bieži vien parādās tieši pēc mazgāšanas var liecināt par šiem ēdelīgajiem viesiem tavā skapī.

Pieaugušas un lidojošas kodes nebūs vainīgas, aizdomās turamie ir kožu kāpuri. Pieaugušās kodes sadēj oliņas apģērbā, paklājos, aiz grīdlīstēm vai pat starp grīdas spraugām, no šīm oliņām šķilas kāpuri, kas labprāt mielojas ar vilnu, kokvilnu, dūnām un citiem gardiem audumiem.

Patiesībā kodes nav vienīgās, kas nāk uz Tavu skapi mieloties – arī sudrabzivtiņas ir ļoti ēdelīgas. Tās var sabojāt tavu apģērbu visai pamatīgi. Turklāt tās biežāk piesaista ne tik daudz pats audums, kā lietas, kas atrodas uz auduma – piemēram, uzlijusi mērcīte vai ciete. Šī iemesla dēļ nekad neglabā skapī drēbes, kas nav tīras un ir jau valkātas. Pat ja tev šķiet, ka vienreiz uzvilktā blūzīte smaržo pavisam svaigi, kukaiņi sajutīs atšķirību.

Kā tikt galā ar kukaiņiem skapī?

  • Regulāra mājas un paklāju tīrīšana ar putekļu sūcēju, lai likvidētu kukaiņu kāpurus un izdētās oliņas.
  • Vakuuma maisi drēbju skapī
  • Tīra grīda un plaukti samazinās problēmu
  • Apģērbu, kas netiek regulāri mazgāts, piemēram, mohēras džemperi vai vilnas jaku pēc valkāšanas pāris stundas vēdini ārā, vēlams tiešos saules staros.
  • Vilnas, ādas, kažokādas, zīda un citus dabīgus audumus glabā slēgtā atvilknē, maisā vai plastmasas kastē ar hermētiski noslēdzamu vāku. Šādas kastes patiesībā ir viens no ērtākajiem uzglabāšanas veidiem.
  • Atceries, ka jāsūc un jāmazgā arī mīkstās rotaļlietas, dīvāni un citas mīkstas un polsterētas lietas tavā mājā.
  • Ja kukaiņi jau atrodas jūsu skapī
  • Atbrīvojieties no drēbju kodēm, izmantojot feromonu kožu slazdus, ​​kas īpaši paredzēti apģērba kožu pievilināšanai. Slazdi gan neatbrīvos no kāpuriem, bet palīdzēs novērst nākotnes kāpuru veidošanos.
  • Izmazgā visu apģērbu, kas nav pilnībā tīrs vai uz kura esi pamanījis rīsveida olas. Mazgā pēc iespējas siltākā ūdenī, cik to atļāvis konkrētā apģērba ražotājs. Gludini apģērbu.
  • Pakar skapī aromātiskas lavandas buntītes vai smaržu paciņas, lai palīdzētu atbaidīt kodes un citus kukaiņus.

Izlasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...