Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kurš kurināmais efektīvāks – briketes vai malka?

Kurināmais, Image by Larry White from Pixabay

Kurināmais, Image by Larry White from Pixabay

Kamēr vēl kalendārs rāda, ka ir ziema, mājās noteikti jātur kurināmā rezerves. Viens no ērtākajiem kurināmā veidiem ir briketes – un briketes ir pieejamas visdažādākajos veidos!

Kādas ir brikešu priekšrocības?

Atšķirībā no malkas, briketes ir ekoloģisks un energoefektīvs kurināmais. Ekoloģisks – jo tās lielākoties tiek ražotas no kokapstrādes pārpalikumiem, piemēram, kokskaidām, slīpputekļiem, koka šķeldām.

Briketes ir energoefektīvas, jo tās ir blīvākas un ar zemāku mitruma procentu nekā malka. Tās deg ilgāk un sniedz lielāku siltumu. Briketes ir piemērotas jebkuram apkures katlam, krāsnij, kamīnam vai citai iekārtai, kas tiek kurināta ar cieto kurināmo. Vienīgais, no kā jāuzmanās – no pārkurināšanas, tā kā briketes sadegot rada daudz augstāku temperatūru, nekā malka.

Briketes ir arī parocīgas – kā uzglabāšanā, tā kurināšanā. Tās ir ērti turēt iepakojumā, tikai būtiski ir neatplēst iepakojumu, ja briketes paredzēts kādu laiku glabāt līdz apkures uzsākšanai.

Bez tam, kurināšana ar briketēm rada mazāku dūmvadu aizsērējumu, kas mazina dūmvadu aizdegšanās risku – protams, dūmvadi ir jāapseko regulāri.

Kā izvēlēties briketes?

Kurināmā ražotāji un tirgotāji varēs ieteikt labāko brikešu veidu atbilstoši klienta vajadzībām, vēlmēm un budžetam. Izvēloties briketes, jāpievērš uzmanību 3 galvenajām lietām:

  1. Brikešu mitruma saturam procentos
  2. Pelnu saturam
  3. Sadegšanas siltumam

Kādas briketes pirkt?

Uzņēmums “Akvarius” piedāvā šādus brikešu veidus:

  • Bērzu putekļu briketes (fasētas)
  • Bērzu skaidu briketes (fasētas)
  • Skujkoku skaidu briketes (fasētas)
  • Pini-kay briketes (fasētas)

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...