Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Lielā pavasara ģenerāltīrīšana 10 soļos

Photo by Volha Flaxeco on Unsplash

Dienas kļūst garākas un drīz būs ar siltākas, un tas nozīmē, ka drīz vien būs īstais brīdis lielajai pavasara uzkopšanai mājoklī! Ar ko vispār sākt? Ja dažiem pavasara tīrīšana ir gada gaidītākais notikums, tad citiem – kārtējās klapatas, ar kurām jātiek galā. Daži ieteikumi, kā organizēt šo lielo notikumu pa soļiem:

  1. Atver logus un kārtīgi izvēdini telpas!
  2. Noņem aizkarus un ieliec tos veļasmašīnā vai iemērc tos mazgāšanai ar rokām, kamēr darbojies pa pārējo dzīvokli. Tā telpas būs vēl gaišākas un pārredzamākas, aizkari nepievilksies ar paceltajiem putekļiem, bet telpas pēc uzkopšanas būs vēl svaigākas, kamēr izmazgātie aizkari žūs pie logiem.
  3. Noņem gultasveļu un matrača pārvalkus un ļauj gultai un matracim kārtīgi izvēdināties pavasara gaisā. Matraci noteikti kārtīgi izsūc ar putekļu sūcēju!
  4. Iznes paklājus. Atbrīvo plauktus un citas virsmas no visādiem sīkumiem un nieciņiem, saliekot kastēs. Ja tev ir telpaugi, sanes tos vannā un nodušo ar remdenu ūdeni, ļaujot tiem pašiem uzņemt tik daudz ūdens, cik tiem vajag, un liekajam notecēties.
  5. Atbīdi mēbeles no sienām, lai tiktu pie visiem mājokļa stūriem. Noslauki mēbeļu ikdienā neredzamās virsmas.
  6. Ķeries pie tīrīšanas darbiem, vispirms izvācot lielākos putekļu un netīrumu kamolus no mēbeļu apakšas un istabas stūriem, izmantojot grīdas birsti ar 360 grādos rotējošu virsmu, kas spēj piekļūt arī patiešām grūti aizsniedzamiem nostūriem.
  7. Kad stūri un kakti ir iztīrīti, mēbeles var bīdīt atpakaļ un ķerties pie pārējās grīdas uzkopšanas, to uzmazgājot. Patiešām ērti to var paveikt, izmantojot to pašu grīdas birsti un spaini ar nospiežamo sistēmu, lai vairs nekad nevajadzētu mērcēt rokas netīrajā grīdas ūdenī!
  8. Kad grīdas ir attīrītas no putekļiem, var droši ķerties pie citām virsmām! Lai nedzenātu putekļus no vienas malas uz citu, ieteicams izmantot putekļu lupatas no antistatiskiem materiāliem, kas pievelk putekļus, nevis atgrūž!
  9. Nomazgā logus! Mūsdienās gan neviens to vairs nedara ar avīzēm vai papīra dvieļiem – daudz ilgmūžīgāks un ergonomiskāks, kā arī drošāks rīks būs logu birste ar teleskopisku kātu. Īpaši, ja dzīvo augstāk par pirmo stāvu.
  10. Pamazām iekārto savu svaigi iztīrīto mājokli no jauna! Izkrāmē kasti ar sīkumiem, kurus savāci 4. solī, izšķiro un noslauki tos, un saliec pavisam jaunā kārtībā tikai to, ko patiešām vēlies paturēt arī turpmāk! Izkarini izmazgātos aizkarus, nomaini gultasveļu uz svaigu un pavasarīgi košu, un sāc jaunu un skaistu dzīvi tīrās telpās!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...