Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Lielezera dabas taka un pludmale Limbažos

Lielezers Limbažos, laivas. Foto:1188

Dienā, kad laiks tā vien vilina doties dabā, esam nonākuši Limbažos - pilsētā, kurai bieži sanāk braukt cauri, bet šoreiz mūsu rīcībā ir dažas brīvas stundas, atliek vien izdomāt – ko darīt Limbažos? Ātri izpētījuši karti, atrodam, ka tepat pilsētā atrodas Lielezers ar dabas taku, nolemjam doties apskatīt. Pāris loku pa pilsētu un klāt esam – mūsu skatam paveras lielisks ezers ar plašu, labiekārtotu pludmali un sporta laukumiem.

Pārsteidz plašums un vēriens – uzreiz redzams, ka te ir vieta ikvienam, kas mīl aktīvi atpūsties – ezera malā iekārtojusies Olimpiskā centra „Limbaži” airēšanas bāze, kas lielā mērā rada pirmo iespaidu par šo vietu – te ir paradīze visiem, kuri mīl uzspēlēt volejbolu, futbolu, peldēt, laivot, braukt ar ūdensvelosipēdiem vai nodarboties ar smaiļošanu. Zālienā izvietotas spēka trepes, kādā no daudzajiem sporta laukumiem netālu no autostāvvietas redzam, ka notiek boksa treniņš un tālumā manām kokos ieslēpušos kempinga namiņus, tepat atrodas arī "Limbaži" Olimpiskā centra viesnīca. Spoži saulē mirdz smilšu volejbola laukums, bet nopļautajā mauriņā starp ziedu pušķiem airējas kāds metālā atliets laivotājs. Spriežot pēc virziena, viņš airē uz pludmali un arī mēs nolemjam doties turp.

Ik pa laikam izvietoti informatīvi stendi, kas pastāsta gan par ezera veidošanos, gan tā krastos mītošajiem putniem, par ezera zivīm. Zem bērziem paslēpusies kukaiņu māja – jā! Šeit var ne tikai atpūsties, bet patiešām iepazīt arī apkārt esošo dabu un tās bagātības.

Lielezera pludmale – tīra, smilšaina un plaša. Krastā laivas gaida savus airētājus, ūdenī izvietotie konusi norāda, ka šeit notiek treniņi, sacensības un pasākumi ūdenssportā, turklāt tie ir skatītājiem ērti vērojami no krastā esošajām tribīnēm. Laipas veido nelielu loku, kas acīmredzami kalpo arī kā neliela barjera mazajiem peldētājiem – vismaz tā var noprast, jo redzam māmiņas ar savām atvasēm, kas plunčājas laipu ielokā.

Vislielākais prieks ir par atmosfēru, kas šeit valda – ik soliņš ir izveidots laivas formā un vērsts uz ezeru. Pludmalē mirdz vides objekts - zandarts ar sudraba zvīņām, ja to paberzē, piepildoties vēlēšanās. Krastmalā atrodas bērnu pilsētiņa ar bruģētiem celiņiem. Nonākam pie norāžu stabiņa, kas saka, ka mūsu pašreizējais atrašanās punkts ir Paradīze.

Izlemjam doties pastaigā pa 3,6km garo dabas taku, kas sākas tepat no pludmales. Pārsteidz fakts, ka visas takas garumā ne reizi nenokāpjam uz zemes – taka ir labiekārtota ar glīti veidotām dēļu laipām, kas ir pietiekami platas arī tiem, kas stumj bērnu ratiņus vai pārvietojas ratiņkrēslā. Karstajā dienā ejam caur izkoptu bērzu birztalu un priecājamies, ka esam atraduši ēnu. Saule spīd baltajos stumbros un ienāk prātā, ka šeit varētu būt arī lieliska vieta skaistai fotosesijai.

Visas takas garumā rūgteni smaržo vīgriezes un brīžiem noreibst galva no spēcīgā aromāta. Ejot pa taku, kādubrīd saprotu, ka faktiski eju gar ezeru, tikai to nevar redzēt, jo skatu aizsedz niedres. Eh, būtu šeit izpļauts – kas par pludmali pavērtos! Tomēr pastaiga ir skaista, nesteidzīga. Mirkli piestājam uz koka tiltiņa, lai papriecātos par dzelteno ūdensrožu bagātību. Starp ūdensrozēm redzami dažādu sugu zivju bari – zem paša tiltiņa virpuļo simtiem mazu un sudrabaini spīdīgu zivteļu, mazliet tuvāk krastam - lielāks melns bariņš, bet, ja ieskatās dziļāk – saskatāmi arī jau lielāku zivju pārstāvji. Acīmredzot, īstenam makšķerniekam patiešām šis ezers lomu nežēlos.

Takas galā – putnu vērošanas tornis. Tas nav augsts, uzkāpjam un baudām skatu uz ezeru. Dodamies atpakaļ un nepamet sajūta, ka gribētos šeit palikt ilgāk, diemžēl atvēlētais laiks ir jau beidzies. Taču garāku pastaigu cienītāji var doties no pludmales pretējā virzienā, kur gar ezeru pa meža stigu varot doties krietni tālāk.

Izlasi arī par citām Vidzemes skaistākajām dabas takām un pasākumiem, kurus apmeklēt!

- Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...