Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Lielupes palienes pļavas, smilšu skulptūras un parki: ko redzēt Jelgavā?

Jelgava (1188 foto)

Zemgalē, vien nieka 43 km no Rīgas pie Lielupes un tās attekas Driksas atrodas Jelgavas pilsēta, kas savas ģeogrāfiskās atrašanās vietas, arhitektūras un apskates objektu dēļ ir apskatīšanas vērta jebkurā gadalaikā. Devāmies uz turieni, lai noskaidrotu, kāpēc ir vērts doties uz Jelgavu brīvdienās.

Jelgavas pilsētas apskate

Jelgavas pilsēta ir lieliska vieta atpūtai brīvdienās kopā ar ģimeni. Tajā ir interesanta arhitektūra, skaisti veidoti parki (Jelgavas pils parks, Stacijas parks, Raiņa parks, Alunāna parks, Uzvaras parks, Valdekas parks, Hercoga Jēkaba laukums, Mīlestības aleja un Svētbirze), Lielupes krasti, Jelgavas pils, kā arī vairākas baznīcas. Noteikti ir vērts doties uz Vecpilsētas ielas kvartālu un izstaigāt senās ieliņas. Tāpat dodies uz pilsētas parku, kur izvietoti īpaši metāla koki jaunlaulāto atslēdziņu karināšanai. Skaista ideja!

Smilšu skulptūras

Jelgava ir izslavēta ar savu smilšu skulptūru festivālu, kas ik gadu tiek izstādītas Jelgavas pludmalē. Par laimi, liela daļa festivāla eksponātu ir tik labi veidoti, ka spēj izturēt gan lietu, gan citus laikapstākļus, tāpēc pludmalē ir apskatāmi ilgu laiku. Arī ziemā. Dodies uz Jelgavu un apskati iespaidīgās smilšu skulptūras, kuras veidotas tik meistarīgi, ka neviens patiesībā nepateiks, ka tās ir no smiltīm.

Šamota skulptūru parks Pasta salā

Ja aizbraucot uz smilšu skulptūrām secini, ka laikapstākļu zobi tomēr tās skāruši tik ļoti, ka nespēj daili izbaudīt, dodies uz Pasta salu, kur atrodas Šamota skulptūru parks. Tajā apskatāmas vairāk nekā 20 lielformāta šamota skulptūras un katru gadu tiek izstādītas citas, ar dažādām tēmām saistītas skulptūras.

Lielupes palienes pļavas pilsētas pašā vidū

Jelgavas vidū – uz salas - atrodas Lielupes palienes pļavas, kur ganās vairāk nekā 80 savvaļas zirgu. Reizēm paveicas un tie redzami pavisam tuvu. Dodies nesteidzīgā pastaigā pie dabas un smelies tās mieru. Turpat atrodas arī 19,2 metrus augsts koka skatu tornis ar labiekārtotu piknika vietu, kas izveidots savvaļas zirgu, putnu, divu upju un pilsētas panorāmas vērošanai. Bet teritorijā starp Sniega ielu, Vītolu ceļu, Būriņu ceļu un Miezītes ceļu izbūvētās koka laipas pastaigām atklāj vēl vienu pilsētas dabas stūrīti – Svētes upes palienes pļavas.

Ja vēlies tālāk doties uz Vidzemes pusi, pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi, kur atradīsi idejas apskates vietām, pārgājienu maršrutus un citu noderīgu informāciju.

Lasi arī šos rakstus:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...