Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Logu remonts – kādos gadījumos var neveikt PVC logu maiņu?

PVC logi, Photo by Waldemar Brandt on Unsplash

PVC logi, Photo by Waldemar Brandt on Unsplash

PVC logu remonts var būt nepieciešams, ja logi ir nokalpojuši, radušies nejauši vai tīši defekti un citu iemeslu dēļ. Vairāk par to, kādos gadījumos var neveikt logu maiņu, palīdz noskaidrot SIA “BIOLIKA” pārstāvji.

Plastikāta logu problēmas

Plastikāta logu kalpošanas ilgums un kvalitāte atkarīga no logu materiālu un furnitūras ražotājvalsts, kā arī uzstādīšanas kvalitātes. Logu detaļu vai furnitūras maiņa var būt nepieciešama, ja rodas sekojošas problēmas:

  • Caurvējš, vēja plūsma no slēgtiem logiem, zem palodzēm;
  • Apgrūtināta vērtnes atvēršana un aizvēršana;
  • Loga ailes aizsalšana;
  • Logu svīšana siltajos mēnešos
  • Logu aizsalšana vai apsalšana ziemā.

Biežākais iemesls, kādēļ rodas augstākminētās problēmas un kuru dēļ parasti ieteicams vienkārši nomainīt furnitūru, atsevišķās detaļas ir nepareiza konstrukcijas montāža, ražošanas brāķis, nekvalitatīvs logu aprīkojums vai nepareiza ekspluatācija.

Kā novērst logu problēmas?

Ja logu konstrukcija kļūdas dēļ tikusi uzstādīta nepareizā līmenī, tad sekas var būt gan logu vērtnes rīvēšanās gar loga rāmi brīdī, kad tiek atvērts un aizvērts logs, kā rezultātā rodas loga furnitūras bojājumi, gan vērtnes nepiespiešanās pie loga rāmja, kā rezultātā var pat iekļūt lietus ūdens aizvērta loga gadījumā. Šādās situācijās SIA “Biolika” iesaka veikt logu pārmontēšanu.

Ja logu ailes mēdz aizsalt, caur tām pūš caurvējš, tad visdrīzāk veidojas spraugas vietās, kur loga rāmis pieguļ loga ailei vai palodzei. Šādu problēmu iemesls visbiežāk ir nekvalitatīva montāžas šuvju izpilde, un šīs šuves vienkārši ir jāpārtaisa.

Par nepietiekamu stiprinājumu saskares punktu daudzumu jeb, vienkāršiem vārdiem sakot, ir nepareizi nostiprināti logi, pavisam iespējams sašķiebjas un/vai saliecas loga rāmis. Ja defekts nav liels, tad ieteicams vienkārši palielināt stiprinājumu saskares punktu daudzumu, tomēr ja defekti ir lieli, nāksies nomainīt logus.

Ja tīši vai netīši ir sasists PVC loga stikls, jāņem vērā, ka nāksies mainīt visu loga paketi. Kļūdaini ir domāt, ka tas ir ātri izdarāms. Jārēķinās, ka šāds darbs ir laikietilpīgs - tiek noņemti loga mēri, noskaidrota oriģinālā loga pakete un izgatavota atbilstoša, jauna pakete. Un tikai tad, kad pēc jaunas loga paketes izgatavošanas nožūst hermētiķis, logu var montēt.

Diemžēl, mēdz būt arī logu ražošanas vai komplektēšanas brāķi. Parasti šādas problēmas atklājas gadījumos, ja cilvēki, vēloties ieekonomēt, iegādājas logus no nezināms reputācijas uzņēmumiem. Piemēram, tērauda pastiprinātāja trūkums plastikāta logos ar laiku rada loga rāmja izliekumu, kā rezultātā nepietiekami cieši pieguļ loga blīvējums un rodas vērtņu nokare. Kad nav starplikas vai tās ir nepareizi sadalītas zem stikla, tad nokrīt vērtnes, bet stikls var saplaisāt. Savukārt gadījumos, kad montāžas sloksnes neatbilst kustīgo balstu atrašanās vietām uz vērtnes, tad vērtnes aparatūras elementi ir ar defektiem - vaļīgām blīvēm, lūzumiem uz vērtnes vai kārbas. Logu defekti bieži vien rodas arī nepareizas logu kopšanas un lietošanas rezultātā. Lai precīzi saprastu defekta vainu, SIA Biolika aicina uzticēt to profesionāliem un pieredzējušiem logu meistariem, kas ne tikai spēs noteikt precīzu defektu iemeslu, bet arī rast pareizāko risinājumu to likvidēšanai.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...