Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Mājsēde: Tiek slēgtas Līgatnes dabas takas, kā arī informācijas un dabas centri

Dabas taka, Image by Valiphotos from Pixabay

Dabas taka, Image by Valiphotos from Pixabay

Ņemot vērā ārkārtas situāciju valstī un valdības notiektos ierobežojumus Covid-19 izplatības mazināšanai, no 21.oktobra apmeklētājiem būs slēgtas Līgatnes dabas takas un dabas centri Slīterē, Ķemeros, Rāznā un Salacgrīvā un informācijas centrs Ķemeru Nacionālajā parkā. Taču pārējās Dabas aizsardzības pārvaldes uzturētās takas, laipas, skatu torņi un platformas īpaši aizsargājamajās dabas teritorijās ir brīvi pieejamas.

Kuras dabas takas nebūs slēgtas?

“Daba ir lielisks avots, kur smelties mieru, klusumu, iedvesmu vai atjaunot enerģiju. Tā ir “telpa”, kurā šobrīd atrasties un atpūsties ir visdrošāk, ja vien ievērojam būtiskāko prasību – nedrūzmēties. Tāpēc aicinām atpūtai dabā izvēlēties mazāk zināmus, no lielajām pilsētām attālākus galamērķus, izvairīties no tūlītējas ziņu portālos ieteikto maršrutu vai objektu apmeklēšanas, jo šos ieteikumus tuvākajā nedēļas nogalē parasti izmanto daudzi dabas tūristi”, pauž Pārvaldes ģenerāldirektors Andrejs Svilāns.

Pārvaldes uzkrātie dabas taku apmeklētāju skaitītāju dati liecina, ka lielākā noslodze dabas objektos ir darbdienu vakaros un brīvdienās. Turklāt visnoslogotākās teritorijas ir Ķemeru Nacionālais parks, Gaujas Nacionālais parks un dabas parks “Daugavas loki”.

Mobilā lietotne “Dabas Tūrisms”

Lai rastu jaunu iedvesmu atpūtai dabā un izvairītos no drūzmēšanās, iesakām izmantot Pārvaldes uzturēto mobilo lietotni "Dabas Tūrisms", kas sniedz iespēju īsā laikā saplānot dienu skaistai pastaigai vai izbraucienam dabā. Tajā ir vairāk nekā 500 dažādu dabas tūrisma galamērķu - gan dabas takas, gan skatu vietas, torņi, visā Latvijas teritorijā. Lietotnes saturs ir sakārtots 10 dažādās kategorijās, kas ļauj ērti izvēlēties sev piemērotāko veidu ceļošanai dabā.

Kur Vidzemē baudīt dabu šajā laikā?

Neskatoties uz to, ka lielākās dabas takas ir slēgtas, lai samazinātu Covid-19 izplatību arī tūristu vidū, joprojām ir iespēja baudīt Vidzemes skaisto dabu, apmeklējot mazāk zināmas, bet nebūt ne peļamākas dabas takas un apskates objektus.

Pārgājiena maršruts no Kārļu tilta līdz iespaidīgajam Zvārtes iezim gar Amatas upes līkumotajiem krastiem, gājiens apmēram 10km garš.

Alūksnes skatu torņi - pasakaini skaistas ainavas, īpaši zelta rudenī. Ziemeļvidzemes krāšņums un izcilas idejas pārgājieniem. Nakšņošana

Skaņaiskalns Mazsalacā un Dauģēnu dabas taka - burvīga pastaiga gan tiem, kas mīl dabu, klintis un alas, gan arī ļoti interesanta pastaigu vieta ģimenēm ar bērniem - te uzkāpsiet pa sapņu trepēm, varēsiet ielīst Velna alā, apbrīnot brīnumaino dabas dāvanu - mutuļojošo Salacas upi un klintis tās krastos, kā arī pastaigas laikā satikt mežā koka figūriņas - rūķus, Kurbadu, velnēnus... Lieliski pavadīta diena!

Līču-Laņģu klintis - ir viena no iespaidīgākajām klinšu sienām Latvijā, kas rotājas ar daudzajiem avotiem un alām un 30m augstu klinšu sienu. Pa ceļam var aplūkot arī Lodes grants karjeru un liepas lielo ellīti.

Lielo Kangaru pastaigu taka - Netālu no Rīgas, Ropažu novadā, dabas liegumā "Lielie Kangari" atrodas pasakaini skaista pastaigu taka ar skatu torni. Takas sākumā ir sarūpēti īpaši stendi ar vingrinājumiem, lai sabraukušie varētu kārtīgi izkustināt visas locītavas.

Sigulda vienmēr piesaista ar rudenīgajām ainavām un aktivitāšu iespējām, turklāt Tu vari izmēģināt šogad iepazīt arī pavisam citu Siguldu, piemēram, doties aplūkot arī neparastos Siguldas ūdenskritumus.

Meklē idejas atpūtai Vidzemē arī Facebook grupā Apceļo Vidzemi!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...