Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Matu izkrišanas cēloņi, diagnostika un risinājumi

Skaisti un stipri mati ir dabiskākā cilvēka rota. Lai gan parasti matu izkrišana saistās ar problēmu, kas aktuāla vīriešiem pusmūžā, tomēr pastiprināta matu izkrišana jeb alopēcija var skart gan vīriešus, gan sievietes. Šī parādība ievērojami ietekmē un maina ikviena cilvēka dzīvi, nereti ietekmējot arī pašvērtējumu un psihoemocionālo labsajūtu.

Cēloņi pastiprinātai matu izkrišanai

Matu izkrišana ikdienā ir pilnīgi dabisks process, kuram jāpievērš uzmanība gadījumos, ja mati sāk izkrist netipiski lielā apjomā, noteiktos laukumos, ilgākā laika posmā, vai rodas kādas citas galvas ādas problēmas. Kas var izraisīt pastiprinātu matu izkrišanu jeb alopēciju?

Alopēcijas dala rētojošās un nerētojošās, tās var būt pakāpeniskas un akūtas, kā arī ģenētiski mantotas vai radušās kā organisma reakcija uz noteiktām pārmaiņām. Matu izkrišanu ietekmē tādi faktori kā stress, nesabalansēts uzturs, noteiktu medikamentu lietošana, saules apdegumi uz galvas ādas, dažādas akūtas un hroniskas saslimšanas un izmaiņas endokrīnajā sistēmā u.c. Neatkarīgi no cēloņa, ārsti iesaka neatlikt šīs problēmas risināšanu, bet vērsties pie speciālista – trihologa – laikus. Īpaši svarīgi tas ir rētainās alopēcijas gadījumos, kad matu izkrišana var būt neatgriezeniska. Tā kā matu izkrišanai iemesli var būt dažādi, pēc matu un galvas ādas izmeklējumu rezultātiem, pacients var tikt nosūtīts arī pie citiem speciālistiem, lai problēmas risināšanu veiktu kompleksi.

Matu transplantācija – kā to veic un cik tas maksā?

Gadījumos, kad kādu iemeslu dēļ matu izkrišanu nav bijis iespējams novērst iepriekš, risinājums ir matu transplantācija jeb pārstādīšana. Klīnikā “Premium Medical” tiek izmantota mūsdienīgākā matu transplantācijas metode – FUE matu pārstādīšanas metode, kurā tiek pārstādīti matu folikulu kopumi.

Kur tiek iegūti mati pārstādīšanai?

Matu pārstādīšanā tiek izmantoti matu folikulu kopumi jeb grafti, proti, 1-4 matiņi. Tos iegūst no paša pacienta donorzonas, parasti pakausī vai galvas sāniem.

Vai matu transplantācijas procedūra ir sāpīga?

Pacientam pirms procedūras tiek veikta lokālā anestēzija, lai procedūra neizraisītu diskomfortu. Kamēr tiek veikta matu pārstādīšana, pacients var mierīgi nodoties sev tīkamām nodarbēm, lasot, strādājot ar portatīvo datoru, skatoties televīziju vai klausoties mūziku. Procedūras ilgums atkarīgs no pārstādāmo matu daudzuma.

Vai pārstādīt var tikai galvas matus?

Pārstādīt iespējams ne tikai galvas matus, bet arī bārdas, ūsu un uzacu matiņus. Procedūra notiek līdzīgi kā pārstādot galvas matus, un tās rezultātā iespējams noslēpt rētas, kā arī atjaunot uzacu, ūsu un bārdas biežumu.

Kas jāievēro pēc procedūras? Vai pārstādītie mati var izkrist?

Ārsti iesaka kādu dienu vai divas atpūsties mājās, kā arī neaiztikt zonu, kurā tikusi veikta pārstādīšana, lai to netraumētu. Vismaz divas nedēļas nevajadzētu arī sportot. Pārstādītie mati sāks ataugt apmēram 2-4 mēnešu laikā un pēc gada vai mazliet vairāk būs atauguši pilnīgi visi pārstādītie mati, kuri vairs neizkritīs.

Cik maksā matu transplantācija?

Iespējama gan motorizēta, gan manuāla pārstādīšana. Motorizētās pārstādīšanas procedūra būs ātrāka un lētāka, taču procesā būs nepieciešams lielāks graftu daudzums. Precīzu cenu var noteikt bezmaksas konsultācijā vai pat pirms tās, nosūtot piecas savas galvas virsmas fotogrāfijas uz e-pastu hairtransplant@premiummedical.lv.

Vairāk informācijas: https://premiummedical.lv/lv/pieaugusajiem/matu-transplantacija/


Biezi mati. Pexels.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas