Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Neparastais acu fenomens – heterohromija

Pilnīga heterohromija, foto - Pixabay

Satiekot cilvēku un sarunājoties, lūkojamies tam acīs. Acis mēdz būt tik interesantos toņos un krāsās, ka ir reizes, kad nespējam novērst savu skatienu. Bet vēl jo neparastāk ir raudzīties cilvēka acīs, kuriem katra acs ir savā krāsā! Šiem cilvēkiem piemīt tāds fenomens kā varavīksnenes heterohromija. Kāpēc tā ir un kāda tā mēdz būt?

Katra acs savā krāsā - varavīksnenes heterohromija

Varavīksnenes heterohromija ir atsķirīgas varavīksnenes krāsa vienā vai abās acīs. Tā var būt gan no dzimšanas, gan dažādu slimību izraisīta, kā piemēram, kakla simpātisko nervu paralīze vai arī ilgstošs to kairinājums, pie palielinātiem kakla limfmezgliem, paplašinātas aortas u.c., bet parasti tā vienkārši piemīt cilvēkiem, kam dabīgi ir dažādas krāsas vienā vai abu acu varavīksnenē, ko nosaka melanīna daudzums. Ja melanīns nav vienmērīgā daudzumā jeb vienā acī ir vairāk, bet otrā mazāk, veidojas pavisam neparastas acu krāsas.

Atceries! Ja neesi dzimis ar heterohromiju, jebkuras izmaiņas acs varavīksnenē var liecināt par veselības problēmām, tādēļ, ja novēro pēkšņu acu krāsu maiņu, nekavējies apmeklēt speciālistu!

Heterohromijas veidi

Ir trīs dažādi heterohromijas veidi:

Vai esi runājis ar cilvēku, kam katra acs ir savā krāsā? Ir ļoti neierasti un interesanti raudzītes uz cilvēku, kam piemīt pilnīga heterohromija. Šajā gadījumā, piemēram, viena acs var būt zilā, bet otra, zaļā krāsā. Personām ar pilnīgu heterohromiju noteikti netrūkst uzmanības un daudz jautājumu no apkārtējiem. Nav brīnums, ka ikdienā daudzi no tiem izvēlas nēsāt saulesbrilles, lai izvairītos no apkārtējo intereses.

Daļēja heterohromija ir personām, kurām atšķirīgā krāsā ir tikai viena acs varavīksnenes daļa (vai sektors). Daļēja heterohromija var būt gan vienā, gan abās acīs. Tas var izskatīties kā plankumiņi, punkti vai pat puse no varavīksnenes atšķirīgā krāsā.

Tiem, kam varavīksnenes krāsas izmaiņas ir centrētas, ir centrālā heterohromija. Tas nozīmē, ka ir “krāsu gredzens” vienā varavīksnē, kas atšķiras no tās pašas varavīksnes citas krāsas.

Lūk, cik neparastas un skaistas var būt acis! Saka, ka acis ir dvēseles spogulis. Vai cilvēkam ar divām dažādu krāsu acīm varētu būt 2 dvēseles vai arī tā ir īpaša un divejāda? Tā noteikti ir tēma, par kuru aizdomājušies ne mazums ezotēriķi. Bet, ja vēlies pārliecināties, kā Tev piestāv cita acu krāsa vai izbaudīt uz savas ādas uzmanību, kas tiek veltīta cilvēkiem ar pavisam neparastām acīm, to var panākt ar krāsaino kontaktlēcu palīdzību!

Lasi arī:

5 svarīgi fakti, kas jāņem vērā pirms jebkuru briļļu iegādes

Kāpēc kontaktlēcas labāk iegādāties specializētā centrā?

Acis - pirmā palīdzība nelielas traumas gadījumā

Kāpēc mainās acu krāsa?

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...