Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Neticami, ko organismam nodara probiotika!

ZOE probiotika, foto - SIA Joneks

Ikdienā bieži dzirdam vārdu probiotika. Biežāk ar šo vārdu sastopas mazu bērnu māmiņas, kuru bērniem ir, tās saucamās, kolikas. Tad ārsti un aptiekāri iesaka padzert šīs baktērijas. Probiotikas ārsti iesaka lietot arī citos gadījumos – pēc zāļu kursa, akūtas slimošanas laikā, un profilaktiski. Ja papēta vairāk šo baktēriju ietekmi uz cilvēka organismu šķiet pat neticami, tās spēj tam, nodarīt!

Kas ir probiotika un ZOE produkti?

Probiotika ir baktērijas. Bet nepavisam tādas, ko parasti domā cilvēki ar vārdu “baktērijas”. Ikdienā cilvēki aizmirst, ka ne viss ir labs vai slikts, un tas pats attiecas arī uz baktērijām. Probiotika ir labās baktērijas – bifido un latoze, kas parasti atrodas skābpiena produktos. Tomēr veikalā nopērkamie produkti nesatur tās tik koncentrētā daudzumā kā ZOE produkti.

ZOE ir mūsu kaimiņvalstī, Lietuvā, pēc īpašas tehnoloģijas ražoti augu izcelsmes dzīvu labo baktēriju, fermentu un nātrija laktāta koncentrāti, kas pieder probiotisko ēdienu grupai. Tie paredzēti pievienošanai pārtikai vai dzērieniem, kuriem ir augu izcelsme. Šo produktu atšķirīgā iezīme no līdzīgiem produktiem ir dzīvo labo baktēriju pārpilnība, kas ir daudzkārt lielāka, un pat simtiem reižu lielāka nekā ikdienas produktos. Vai spēj noticēt? Tikai 1 gramā ZOE produktu ir no 800 miljoniem līdz 4 miljardiem laktozes un bifido baktēriju! Tas nozīmē, ka 1 litrā koncentrāta ir tik daudz dzīvo labo baktēriju, cik ir 40 tonnās kefīra vai jogurta. Šos datus apstiprina laboratorijas testi, kas veikti Lietuvas Nacionālajā akreditācijas centrā.

Ko probiotiskā pārtikā esošās labās baktērijas nodara veselībai?

Probiotiskā pārtikā esošās laktozes un bifido baktērijas Tavai veselībai nodara tikai vienu lietu. Šīs baktērijas neļauj Tavam organismam viegli saķert slimības! Un tas ir vienkārši neticami, cik labi pavisam sīkas radības spēj ietekmēt cilvēka organismu! Labās baktērijas:

* attīra resno zarnu, palīdzot izvadīt sliktos toksīnus,
* nodrošina organismu ar visām nepieciešamajām uzturvielām - ražo aminoskābes, labās taukskābes un vitamīnus;
* uzlabo gremošanu un gremošanas sistēmas darbību;
* kontrolē visa ķermeņa vielmaiņu, palīdzot normalizēt, zaudēt svaru, pasargā no diabēta un palīdz to ārstēt;
* palīdz absorbēt kalciju un citas minerālvielas;
* uztur veselīgu zarnu gļotādu, palīdz izveseļoties no GERS (refluksa);
* stimulē zarnu peristaltiku, efektīvi samazina vēdera aizcietējumus;
* stiprina un uztur veselību, uzlabo imunitāti;
* aizsargā zarnu traktu no dažādām infekcijām;
* atjauno uztur zarnu mikrobiotu, kurā dominē labas baktērijas;
* palīdz uzturēt labu emocionālo stāvokli.

Kas ir probiotiskā pārtika un kā pagatavot probiotisko ēdienu?

Probiotiskā pārtika ir zupas, biezputras, pankūkas, salāti, dažādi dzērieni un citi augu izcelsmes ēdieni, kuriem pievienotas “ZOE” vismaz viena tējkarote koncentrētās labās baktērijas katrai porcijai vai dzērienam. To var pievienot arī dzeramajam ūdenim. Jāievēro vienīgi, lai pārtika, kurai pievieno “ZOE” nav karstāka par 60C.

Lai ēdiens būtu gardāks un aromātiskāks, iesaka ZOE pievienot pāris stundas pirms ēšanas, ja vien to ļauj attiecīgā ēdiena veids.

Kā vēl izmantojams ZOE?

ZOE var ne tikai lietot uzturā, bet arī skaistumkopšanā un citām vajadzībām. To var uzklāt uz ādas un brūcēm, izmantot kā matu masku, kā kucēnu barības uzlabotāju un pat augu, dārzeņu un mauriņa mēslojumu (atšķaidot ar ūdeni). Ar “ZOE” var arī attīrīt nelielas ūdenstilpnes no sliktajām baktērijām.

Kā lietot ZOE?

lesācējiem pirmās divas nedēļas ieteicams “ZOE” lietot pirms katras ēdienreizes - pirms brokastīm, pusdienām, vakariņām, pagatavojot 1 tasi probiotiskā dzēriena: 1 tējkaroti ZOE iemaisīt glāzē ūdens, sulas vai kompota un izdzert ½ glāzi maisījuma pirms ēšanas, bet otru pusi - ēšanas laikā (uzdzerot pārtikai) vai tūlīt pēc ēdienreizes. Pēc divām nedēļām var sākt gatavot probiotisko pārtiku, pievienojot ZOE siltiem augu izcelsmes ēdieniem, piemēram, zupām, biezputrām, pankūkām, sautētiem dārzeņiem utt.

Probiotisko pārtiku lieto, kad grib, cik grib un kur grib - nav nekādu ierobežojumu! To var lietot ne tikai brokastīs, pusdienās vai vakariņās, bet pat naktī, ja uznāk vēlēšanās, jo nav iespējams to pārdozēt. Tieši tādēļ optimālais ēdienam pievienotā ZOE daudzums tiek izvēlēts individuāli - "pēc garšas".

Kā uzglabāt ZOE?

ZOE vēlams uzglabāt ledusskapī vai citā vēsā un tumšā vietā. To uzglabā cieši nenoslēgtā traukā, lai labās baktērijas elpotu. Viens litrs ZOE, izmantojot rekomendējamo minimumu jeb 1 tējkaroti katrā brokastu, pusdienu un vakariņu ēdienreizē, ir pietiekams diviem mēnešiem.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...