Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

No 2022.gada plānots palielināt ģimenes valsts pabalstu

Ģimenes valsts pabalsts, foto by janeb13, pixabay.com

Ģimenes valsts pabalsts, foto by janeb13, pixabay.com

Atbilstoši Ministru kabinetā lemtajam 2021.gada budžeta pieņemšanas procesā par Ģimenes valsts pabalsta reformu ir plānots, ka no 2022.gada tiks mainīta ģimenes valsts pabalsta piešķiršanas kārtība un apmērs, informē Egils Zariņš, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists.

Kādas plānojas izmaksājamās summas

Par vienu bērnu līdz 20 gadu vecumam 25 eiro, par diviem bērniem līdz 20 gadu vecumam 100 eiro (50 eiro par katru), par trīs bērniem līdz 20 gadu vecumam 225 eiro (75 eiro par katru). Par katru nākamo bērnu ģimenē - 100 eiro par katru bērnu. Pabalstu izmaksās par tiem bērniem, kas atrodas faktiskā ģimenes aprūpē. Labklājības ministrija jau ir sagatavojusi atbilstošus grozījumus Valsts sociālo pabalstu likumā un nākamā nedēļā tos iesniegs valdībai.

Piektdien, 12.martā, Demogrāfisko lietu padomes sēdē detalizēti prezentēta reformas būtība un izmaiņas. Demogrāfisko lietu padomes locekļi un klātesošie diskutēja par reformas pamatprincipiem. Sēdē arī tika uzsvērts, ka šīs reformas ietvaros Izglītības un zinātnes ministrija virzīs atbalsta programmu jauniešiem no daudzbērnu ģimenēm, kas viņiem, ievērojot noteiktus kritērijus, kas ļautu saņemt sociālo stipendiju.

Vairāk lasi:


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...