Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

No pirmā aprīļa jauna CSDD eksāmenu kārtība

Auto vadīšana pēc navigācijas - izmaiņas CSDD eksāmenā, Skitterphoto in Pixabay

Auto vadīšana pēc navigācijas - izmaiņas CSDD eksāmenā, Skitterphoto in Pixabay

No pirmā aprīļa spēkā stāsies Ministru kabinetā atbalstītie grozījumi noteikumos par transportlīdzekļu vadītāja tiesību iegūšanas un atjaunošanas kārtību un vadītāja apliecības izsniegšanas, apmaiņas, atjaunošanas un iznīcināšanas kārtību, kas paredz, ka turpmāk vieglās automašīnas un mopēda vadītāja apliecības iegūšanai eksāmena laikā speciālie manevri līdz šim izmantoto figūru vietā, kas atradās norobežotā eksaminēšanas laukumā, tiks pildīti ceļu satiksmē. Tāpat arī daļa no eksāmena tiks aizvadīta, vadoties pēc navigācijas iekārtas norādēm.

Daudzi jaunie autovadītāji eksāmena laikā ir demonstrējuši izcilas iemaņas , kontrolējot transportlīdzekli, vadoties pēc figūrām, tomēr reālajā dzīvē bez šiem stabiņiem rodas problēmas novietot transportlīdzekli pareizi, kas rada risku iekļūt CSN. Šāda CSDD izmaiņu kārtība uzlabos praktiskās iemaņas piedalīties reālajā satiksmē, radīs izpratni par auto novietošanu un citiem manevriem, nevis vienkārši mehānisku izpildi.

Šo manevru apgūšanas izpilde ir pietiekami droša, jo liela daļa automobiļu ir aprīkota ar drošības sensoriem, kā arī gadījumos, kad tas būs nepieciešams, eksaminācijas inspektors var pārņemt transportlīdzekļa vadības kontroli.

Navigācijas iekārtu izmantošana veicinās vadītāja kompetenci pielāgoties mūsdienu tehnoloģijām un to norādēm ceļu satiksmē.

Dažkārt topošie autovadītāji apjūk ne vien mācoties vadīt auto, bet jau pirms tam. Tieši tā gadījies arī Uģim Kuģim – noskaties zemāk, kas radījis viņam apjukumu!

Noderīgi zināt:

Kādas auto ritošās daļas problēmas aktualizējas pavasarī?

Kā izvēlēties piemērotākās vasaras riepas?

Pirmais auto - kas jāņem vērā to pērkot

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...