Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Nost ar asinssūcējiem! Viss, kas Tev jāzina par populārākajiem pretodu līdzekļiem

Ods, odi - Photo by Jimmy Chan , Pexels.com

Ods, odi - Photo by Jimmy Chan , Pexels.com

Odi un knišļi šogad šķiet savairojušies īpaši daudz un dzeļ divtik nikni. Līdz ar pēdējiem saules stariem, nelūgtie viesi ir klāt, lai iztraucētu pat visvienkāršāko pastaigu zaļumos. Kā cīnīties ar sīkajiem lidoņiem, kuru kodums rada nepatīkamu niezi un pat alerģisku reakciju? Atvairīties no kukaiņiem ar veikalā pirktajiem pretodu līdzekļiem vai gatavot pašiem? Kādi pretodu līdzekļi šobrīd pieejami, kas negantajam oda snuķim liks riebumā saraukties? Par laimi, knišļu atbaidīšanai ir ne mazums līdzekļu – sākot ar tādiem, kas jāizsmidzina tieši uz ādas vai apģērba, aprocēm, svecēm, pretodu zīmuļiem un uzlīmēm, beidzot ar sentēvu metodēm, kad cīņā pret odiem tika sūtītas krustnagliņas, kanēlis, piparmētras, baldriāns un citi augi.

Ko iespējams iegādāties veikalos?

Kukaiņu atvairīšanai pieejami gan dabiskāki, uz ēteriskās eļļas bāzes veidoti preparāti, gan tādi, kas satur ķīmiski sintezētas vielas. Tie visi ir gana efektīvi, atšķiras vien to darbības laiks. Dabiskos līdzekļus nāksies atkārtoti uzklāt ik pēc pāris stundām, bet ķīmiskie ir noturīgāki un darbosies no četrām līdz pat 12 stundām. Atceries, ka izsmidzināmos līdzekļus var lietot gan uz apģērba, gan ādas, bet smērējamos gan tikai uz ādas. Turklāt to iedarbība ir ilgāka, jo uz ādas veido plānu vielu kārtiņu, kas tik ļoti nepatīk odiem. Izsmidzinot pretodu līdzekļus, esi uzmanīgs un rūpējies, lai viela nenonāk acīs, mutē vai elpceļos.

Vispopulārākie ir aerosola tipa pretodu līdzekļi, taču ērtās pielietošanas dēļ arvien biežāk tiek iemantotas arī īpašas pretodu aproces. Tāpat iespējams iegādāties dažādas uzlīmes, kuras piestiprina pie drēbēm un pat tādas aproces, kas darbojas uz ultraskaņu un atbaida ne tikai odus, bet arī ērces. Bērniem ir pieejami arī pulkstenīši pret kukaiņiem, kas ne tikai priecēs mazos ķiparus, bet arī satur ēteriskās eļļas, kas atbaidīs insektus. Tiesa, atsauksmes par šiem pretodu līdzekļiem ir dažādas – vieni ir absolūtā sajūsmā, kamēr citi arī ar visu aproci nespēj no odiem atkauties.

Gatavojoties atpūtai pie dabas, noteikti ir vērts iegādāties arī pretodu sveces vai LED lampas, kas darbojas uz baterijām un aizbaida odus. Veikalos pieejamas arī pretodu spirāles, kas paredzētas lietošanai gan telpās, gan ārpus tām. Degot tās izdala dūmus, kas nepatīk odiem un liek tiem nelidot cilvēku tuvumā. Tāpat noteikti rūpīgi piedomā pie apģērba. Eksperti lēš, ka odus īpaši pievilinot tumšas un košas krāsas, tāpēc labāk tērpies gaišās drēbēs. Arī biezais džinsa audums kalpos kā papildus vairogs cīņai pret nepatīkamajiem lidoņiem. Vēlams nevilkt piegulošu apģērbu un izvēlēties slēgtus apavus, kas nosedz potīti, jo tieši tā ir viena no odu iecienītākajam mielošanās vietām. Runā, ka odiem nepatīkot, ja ķermenis tiek ieziests ar krēmu vai eļļu, tāpēc pirms dodies pie dabas, izmēģini arī šo metodi. Tomēr atceries, neizmanto losjonos un krēmus, kuru sastāvā ir ziedi – tie liks odiem pie tevis pielipt kā trakiem.

Priekšroku dod dabiskiem līdzekļiem? Pagatavo pretodu līdzekļus pats!

Knišļiem nepatīk spēcīgi smaržojošas ēteriskās eļļas, tāpēc, ja vēlies pretodu līdzekļus pagatavot paša spēkiem, izvēlies eikalipta, piparmētras, tējas koka, lavandas, citronellas ēteriskās eļļas. Tāpat odus atbaida krustnagliņu un kanēļa smarža, no kuriem droši vari pagatavot īpašu novārījumu un izmantot cīņai ar odiem. Sīkie lidoņi necieš kafijas smaržu, tāpēc saber saigas kafijas pupiņas nelielos trauciņos un novieto iekštelpās vai pagalmā – to tuvumā odi pulcēsies krietni mazāk. Ja atpūtas laikā paredzēts kurināt grilu vai ugunskuru, ik pa laikam tajā iemet kadiķa zaru un ļauj tam izkūpēt gaisā – kadiķa izgarojumi odiem īpaši nepatīk.

Vislabāk pašu gatavoto pretodu līdzekli veidot no vairāku ēterisko eļļu maisījumiem, ar kuriem ieziest atklātos ādas laukumus. Taču atceries – spēcīgās koncentrācijas dēļ tos nedrīkst smērēt uz sejas, jo ēteriskās eļļas var kairināt ādu un elpceļus. Ja vien bērnam nav alerģijas pret kādu no eļļām, ar pašu gatavotiem dabiskiem pretodu līdzekļiem vari pasargāt arī atvases. Arī iegādājoties pretodu līdzekļus aptiekās, pievērs uzmanību, vai tos atļauts lietot bērniem un rūpīgi vēro, vai nerodas alerģiska reakcija.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...