Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Par ko liecina metāliska garša mutē?

Metāliska garša mutē, Photo by Fredrik Ivansson on Unsplash

Metāliska garša mutē, Photo by Fredrik Ivansson on Unsplash

Vai esi sajutis mutē metālisku garšu? Sajūta – it kā būtu zelējis desmit centu monētu. Patiesībā metāliskā garšas sajūta var liecināt par nopietnām veselības problēmām, piemēram, nieru vai aknu slimībām, diabētu ai atsevišķa vēža veidiem. Lai gan tie ir tikai blakussimptomi un, ja citu blakussūdzību šai parādībai nav, tad iemesli var būt ne tik bīstami, tomēr tiem vajadzētu pievērst uzmanību:

1. Slikta mutes dobuma higiēna - ja Tu regulāri netīri un nediego zobus, var rasties problēmas ar smaganām un zobiem, kā arī zobu infekcijas. Lai tās novērstu, jāgriežas pie zobārsta un, līdz ar infekcijas likvidēšanu parasti pazūd arī metāliskā garša.

2. Recepšu medikamenti – piemēram, antibiotikas, podagras zāles, litijs, ko lieto noteiktu psihisku stāvokļu ārstēšanai, kā arī daži sirds medikamenti var radīt metālisku garšu mutē. Tavs ķermenis absorbē zāles un tās izdalās caur siekalām. Dažkārt medikamentu ietekmē rodas sausa mute. Tas var ietekmēt garšas izjūtu, jo aizveras garšas kārpiņas.

3. Vitamīni vai zāles bez receptes - multivitamīni ar smagajiem metāliem (piemēram, varu, cinku vai hromu) vai saaukstēšanās līdzekļi (piemēram, cinka pastilas) var izraisīt metāla garšu. Tāpat var arī pirmsdzemdību vitamīni un dzelzs vai kalcija piedevas. Parasti garša izzudīs, kad ķermenis apstrādās vitamīnus vai zāles. Ja tā nenotiek, pārbaudi devu un pārliecinies, ka nelieto pārāk lielu devu.

4. Infekcijas - augšējo elpceļu infekcijas, saaukstēšanās un iesnas maina garšas sajūtu. Tas ir īslaicīgs process un parasti beidzas, kad infekcija tiek likvidēta.

5. Vēža ārstēšana - pacientiem, kuri ārstē vēzi ar ķīmijterapiju vai starojumu, var rasties metāla garša mutē.

6. Grūtniecība - agrīnā grūtniecības stadijā daudzas sievietes saka, ka viņu garšas izjūta mainās. Viena no šīm izmaiņām var būt metāla garša.

7. Demence bieži nāk komplektā ar garšas pataloģijām. Nervi savieno garšas kārpiņas ar smadzenēm. Ja smadzeņu daļa, kas saistīta ar garšu, nedarbojas pareizi, var rasties garšas anomālijas.

8. Ķīmiskā iedarbība - liela daudzuma dzīvsudraba vai svina ieelpošana bieži var izraisīt metālisku garšu garšu.

Ja Tev ir metāliska garša mutē, vislabāk ir runāt ar savu ārstu, kurš pēc tam var noteikt, vai cēlonis ir nopietna slimība un kā ar to tikt galā.

Izlasi arī:Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...