Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Par ko var liecināt galvassāpju atrašanās vieta

Galvassāpes, Photo by SHVETS production from Pexels

Galvassāpes, Photo by SHVETS production from Pexels

Kurš gan nav saskāries ar galvassāpēm! Jā, mēs jau zinām, ka to cēloņi var būt visdažādākie – sākot no stresa vai iepriekšējā vakarā patērētajiem dzērieniem, beidzot ar smaržīgiem ziediem vāzē uz galda vai kādām nopietnām saslimšanām. Nereti pirmais jautājums, ko atceramies no bērnības šādās situācijās: "Kur tev sāp?" Vai tad tiešām tam ir kāda nozīme? Patiesībā sāpju atrašanās punkts vien nepateiks precīzu diagnozi – tā ir dažādu pazīmju un simptomu kombinācija, taču, pievēršot tam uzmanību, tas var palīdzēt noteikt sāpju cēloni un ārstēšanu. Lūk, ko varētu nozīmēt galvassāpju atrašanās vieta:

Sāp viena galvas puse

Ja Tev regulāri sāp viena galvas puse, biežs sāpju cēlonis ir migrēna. Migrēnas visbiežāk ir vienpusējas, lai gan reizēm tās var parādīties abās galvas pusēs. Migrēna ievērojami ietekmē mūsu labsajūtu un pasliktina dzīves kvalitāti. Var rasties pulsējoša sajūta, paaugstināta jutība pret skaņām, pret gaismu, var pat parādīties slikta dūša un vemšana. Migrēnu var izraisīt dažādi faktori, tostarp smadzeņu ķīmisko vielu izmaiņas. Jo īpaši serotonīna līmeņa pazemināšanās.

Izlasi arī:

· Kā ārstēt migrēnu?

· Blokāde pret migrēnu – izņēmuma glābiņš vai galvas sāpju terapija?

Sāpes jūtamas kā josla ap galvu vai pa visu galvu

Ja sāpju apvidus ir “apkārt galvai” vai sāp visa galva, nereti iemesls ir spriedze. Tas ir viens no visizplatītākajiem galvassāpju veidiem. Tās izpaužas kā spiediens ap galvu, kas dažkārt stiepjas līdz kaklam vai pleciem. Atšķirībā no migrēnas, spriedzes radītās sāpes neizraisa sliktu dūšu, vemšanu vai jutību pret gaismu. Izlasi arī:

· Vai ar masāžas palīdzību var atbrīvoties no galvassāpēm?

Sāp viena galvas puse, acs apvidus

Ja galvassāpes parādās acī un ap aci, tās var izstaroties tālāk arī pa kaklu, vaigu, deniņu rajonu, visbiežāk – tikai vienā pusē. Šīs tiek dēvētas par klasteru tipa galvassāpēm, tas nozīmē, ka tās ir cikliskas. Tās nereti izpaužas vienā un tajā pašā sezonā vai gadalaikā, iespējams, mēnešreižu periodā, šīs sāpes var nākt viļņveidīgi – vairākas reizes dienā. Izlasi: Iemesls sezonālajām galvassāpēm gadalaiku maiņā

Sāpes pierē

Sāpes pierē, sejas priekšējā daļā bieži ir sinusa galvassāpes, kas rodas, kad deguna blakusdobumu ejas aiz acīm, deguna, pieres ir pārslogoti. Galvassāpes “aiz acīm” un deguna kanāliem var izraisīt arī alerģijas, kuru simptomi līdzīgi saaukstēšanās simptomiem, siena drudzis. Tomēr patiesas sinusa galvassāpes mēdz būt reti. Reizēm tās vienkārši tiek sajauktas ar migrēnu, kas arī var izraisīt sāpes deguna blakusdobumos. Izlasi – Kā diagnosticēt alerģijas

Sāpes pakausī un kakla rajonā

Ja galvassāpes izstarojas no kakla uz pakauša daļu, tās, iespējams ir cervikogēnas galvassāpes – tās parasti izraisa kāda cita slimība vai fiziska problēma, kuru jūs pamanāt tikai tad, kad galvassāpes pastiprinās. Iespējams, pamanāt, ka galvassāpes pastiprinās pie konkrētām kakla kustībām vai tad, kad tiek izdarīts spiediens uz noteiktiem kakla punktiem.

Ja sāpes nāk no galvassāpju pamatnes un izstarojas uz augšu, tas var būt saistīts arī ar retu hronisku galvassāpju veido – pakauša neiralģiju. Parasti tās ilgst no dažām sekundēm līdz dažām minūtēm.

Sāpes pakausī var izraisīt arī kakla artrīts. Sāpēm ir tendence pastiprināties, kad pārvietojaties vai kustaties. Šāda veida galvassāpes var izraisīt arī slikta stāja vai kakla problēmas, piemēram, diska trūce.

Galvassāpes galvas aizmugurē, ko bieži pavada kakla sāpes, var arī par spontānu intrakraniālu hipotensiju (SIH). To izraisa zems mugurkaula šķidruma spiediens smadzenēs. Šāda veida galvassāpes var rasties, piemēram, pēc jostas punkcijas.

Kā diagnosticēt un ārstēt galvassāpes

Galvassāpēm ir daudz aspektu, un atrašanās vieta ir tikai viens puzles gabaliņš, kas var palīdzēt noteikt patieso sāpju cēloni. Lai pareizi ārstētu galvassāpes, ir nepieciešama pareiza diagnoze, kuras noteikšanai nepieciešams konsultēties ar speciālistu.

Zemāk - piedāvājam noskatīties video, kur dziedātāja Ieva Sutugova atklāti stāsta par to, kā cīnās ar migrēnas lēkmēm.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...