Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Pārgājiens pa Braslas upes takām

Ekrānšāviņš no Juris Pavlovs Braslas dabas taka rudenī, Youtube

Mazā, skaistā Braslas upe, līdzīgi kā daudzas citas Gaujas nacionālajā parkā esošās upes un upītes, rotājas ar klinšainiem smilšakmens atsegumiem, kas nebeidz pārsteigt. Šī ir vēl viena skaista ideja pārgājienam, īpaši rudenī, kad dzeltenās lapas uz tumšo egļu fona un sarkanās klintis veido īstu krāsu sprādzienu. Acīm plati vaļā atliek vien skatīties un smelties krāsas, lai pietiek visai ziemai!

Braslas upe ir arī viens no laivotāju iemīļotiem maršrutiem. Savukārt kājāmgājēji dodas gar braslu pārgājienos katrs pēc savām spējām. – Sākot no nelieliem attālumiem – piemēram, pāris km, līdz pat 20 km garam gājienam gar upi. Turklāt šis maršruts ir iecienīts visos gadalaikos – arī ziemā.

Takas sākums atrodas pie Braslas zivjaudzētavas. Te varēsi atstāt arī savu auto un tālāk doties kājām. Jāņem gan vērā, ka taka nav lokveida, līdz ar to – būs jāpadomā par to, kā nokļūsi atpakaļ.

Viens no variantiem – ierasties ar divām automašīnām un jau pirms pārgājiena sākšanas vienu auto atstāt galapunktā, lai vēlāk varētu atbraukt atpakaļ uz sākumpunktu. Otrs – var atpakaļ braukt ar sabiedrisko transportu.

Dažādas Braslas pārgājiena pieredzes piedāvājam aplūkot zemāk redzamajos VIDEO.

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!


Izlasi arī šos rakstus:


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...