Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Pastaigu vai pārgājiena maršruts: Vidzemes akmeņainā jūrmala

No Tūjas līdz Latvijas-Igaunijas robežai ir aptuveni 44 kilometri un tieši tajos iespējams redzēt Vidzemes akmeņaino jūrmalu. Izturīgākajiem tas var būt lielisks pārgājiena maršruta 2 dienu garumā, bet, sadalot šo posmu pa daļām, Latvijas skaisto dabu var iepazīt arī pastaigās. Jūra, vējš, mīkstās Vidzemes jūrmalas smiltis, lielie akmeņi, neskartā daba un putni, kas Tevi pavada šajā Latvijas izzināšanas ceļā. Vai vēl vairāk miera vispār ir iespējams?

Ko redzēt Vidzemes akmeņainajā jūrmalā?

Pārgājienu vai pastaigu iesakām sākt Tūjā no mola ar sekojošiem pieturpunktiem pa ceļam:

Ķurmraga bāka

Tā atrodas Ķurmragciemā, Ķurmraga zemes ragā, kas ir izteiktākais zemesrags Rīgas jūras līča Vidzemes piekrastē. Bākas augstums ir 13,9 m, tā atrodas pašā Ķurmraga galā un ir labi saskatāma jau no tālienes. Interesants fakts: šī bāka ar katru gadu aizvien vairāk aizslīd jūras virzienā un domājams, ka tā arī turpmāk lēnām virzīsies aizvien tuvāk jūrai.

Veczemju klintis

Veczemju klintis ir 12 kilometrus garš jūras krasta posms, kur jūras krastā apskatāmi smilšakmens atsegumi ar plaisām un mazām alām. Šie smilšakmens ieži ir veidojušies devonas periodā pirms aptuveni 350-380 miljoniem gadu. Interesants fakts: šajā vietā ir uzņemtas tādas latviešu tautai mīļas filmas kā "Ilgais ceļš kāpās" un "Zītaru dzimta".

Svētupes ieteka jūrā

Svētupes ieteka jūrā ir īpaša ar to, ka tā no abām pusēm ir ierobežota ar akmeņu rindām, tāpēc no jūras malas ir viegli pamanāma. Nedaudz aiz tās atrodas Ķeguļrags – ar niedrājiem noaudzis rags, kas iesniedzas jūrā. Vasarā un rudenī tajā iespējams redzēt daudz bridējputnus, jo šajā vietā norit to migrācija. Te var redzēt tādus Latvijas savvaļas putnus kā pelēko cielavu, purva piekūnu, sarkano puskuitalu, niedru stērsti un citus.

Salacgrīvas bāka

Salacgrīvā, Salacas upes labajā krastā atrodas Salacgrīvas bāka. Tas ir četrstūrains balts tornis ar sarkanu laternu tās galā, kas mūsdienās kalpo kā zīmīga tikšanās vieta vietējiem iedzīvotājiem un pilsētas viesiem. Šī bāka esot uzcelta, jo daudzo sēkļu dēļ piekraste starp Salacgrīvu un Ainažiem bija visā Rīgas jūras līča piekrastē bīstamākais apgabals kuģošanai. Šī bāka ļāva daudziem zvejniekiem droši nokļūt mājās. Turpat blakus atrodas arī Salacas promenāde.

Randu pļavas

Randu pļavas ir dabas liegums, kas aptver Vidzemes jūrmalas posmu no Ainažiem līdz Kuivižiem. Šajā vietā ir atrodamas aptuveni 600 jeb trešdaļa Latvijas augu sugas, t.sk. 37 Latvijā un citās Eiropas valstīs reti sastopamas un apdraudētas. Randu pļavas ir arī starptautiski atzīta putnu migrācijas un ligzdošanas vieta. Šeit ir speciāli putnu vērošanai iekārtota taka un putnu vērošanas tornis.

Ainažu ziemeļu mols

Ainažu ziemeļu mols – mūsu pārgājiena vai pastaigu galapunkts. Tas atrodas pie pašas Latvijas- Igaunijas robežas. Tā garums krastā ir 361 metri un līcī - 482 metri. 20.gs. to būvēja ar mērķi ierīkot šaursliežu dzelzceļa atzarojumu no Ainažu stacijas līdz viļņlauzim, lai jūrā iegūtos labumus būtu vieglāk izcelt krastā. Tagad no šī mola ir vērojami vienreizēji saulrieti un skaistais skats ir īsta dāvana pēc pieveiktā Vidzemes akmeņainās jūrmalas pārgājiena.


Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Citus pārgājienu maršrutus meklē šeit:

Vidzemes akmeņainā jūrmala

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas