Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Pazīmes, kas liecina, ka kardiologa apmeklējums ieplānojams obligāti

Pixabay.com

Pixabay.com

Saprotams, ka būtu brīnišķīgi, ja kardiologs tiktu apciemots arī tīri profilaktiskos nolūkos. Taču cilvēka dabā ir sagaidīt signālus, kas liecina, ka nu jau iespējamās problēmas ir pavisam tuvu. Kādas tad ir redzamākās pazīmes, kas liecina, ka jāieplāno vizīte pie sirds daktera?

- Pirmkārt, sāpes. Ja jūs piemeklē spiedošas vai žņaudzošas sāpēs krūšu kurvī, ārsts jāapmeklē pēc iespējas ātrāk. Jo tik tiešām - var būt arī par vēlu!

- Elpas trūkums. Bez aizelšanās vairs nevarat uzkāpt pat līdz otrajam stāvam, katra (pat minimālākā )fiziskā slodze ir mokoša. Kas tāds nav uzskatāms par normu. Pat ja esiet pilnīgi un galīgi nesportisks cilvēks.

- Paaugstināts asinsspiediens. Mūsdienās pieejamas daudz un dažādas asinsspiedienu mērošas ierīces, ko var kvalitatīvi izmantot mājas apstākļos. Ja spiediens paaugstināts vismaz divos mērījumos -> 140/90 mmHg, jāapmeklē ārsts.

- Ievērojams liekais svars. Aptaukošanās ir ne tikai iemesls aizstaigāt pie dietologa, bet arī pieteikt vizīti pie kardiologa.

Ja Jums nav nevienas no šīm iepriekš minētajām pazīmēm, tas, protams, ir brīnišķīgi. Vienīgi, ja brīvo laiku mēdzat pavadīt smēķējot, nedaudz par mēru lietojot alkoholiskos dzērienus, kam labprāt uzkožat kādu neveselīgu našķi – kardiologa apmeklējums jāieplāno arī jums! Arī tad, ja šobrīd vēl jūtaties labi!

Ko ņemt līdzi, ejot pie kardiologa?

Noteikti optimismu. Lai arī sirds slimības ir ļoti nopietna lieta, profesionāli ārsti (ja vien būsiet tos apmeklējis laicīgi) spēs jums palīdzēt. No praktiskākām lietām būtu noderīgi paņemt līdz visu iepriekšējo izmeklējumu rezultātus. Īpaši noderīgi būtu elektrokardiogrammas rādītāji un pilnas asins ainas rezultāti. Tāpat noderētu arī pārbaudīt nieru un aknu rādītājus. Nevajag uztraukties, ja šādu izmeklējumi jums veikti. Ārsts pats jums tos nozīmēs.

Kur meklēt labu kardiologu?

‘’ VIA UNA’’ ir ne tikai viena no kvalitatīvākajām, bet arī viena no vecākajām privātajām klīnikām Latvijā. Tā dibināta jau 1993. gadā. Klīnika ir nodrošināta mūsdienīgām diagnostikas iekārtām. Tāpat arī šajā klīnikā strādā pieredzējis un profesionāls kolektīvs, kurš parūpēsies par katra pacienta veselību. Arī svarīgāko, kas jums ir – savas sirds veselību, droši variet uzticēt ‘’ VIA UNA’’ kardiologam. Vizītei iespējams pieteikties, zvanot uz klīnikas reģistratūru pa tālruņa numuriem - 67 322 641, 67 323 612, 22 014 542