Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Pirmā medicīniskā palīdzība svētku laikā - VIDEO

Pirmā palīdzība, Image by succo from Pixabay

Pirmā palīdzība, Image by succo from Pixabay

Nav noslēpums – kur izklaides un jautrība, tur arī pa kādai traumai. Esam apkopojuši pirmās neatliekamās palīdzības padomus, kurus iegaumēt un ievērot svētku laikā un ne tikai. Jāņi ik gadu tiek aizvadīti ar vairākām traumām un nelaimes gadījumiem. Tādēļ aicinām būt piesardzīgiem un izvairīties no neapdomīgām rīcībām, kā arī izvērtēt savas spējas pirms rīkoties. Un pavisam noteikti īpašu uzmanību jāpievērš bērniem! Lai precīzi saprastu un iegaumētu soli pa solim, kā sniegt pirmo palīdzību konkrētos gadījumos, esam apkopojuši video!

Apdegumi

Ugunskuru kuršana ir neatņemama Līgo tradīcija, tomēr ik gadu tiek gūti neskaitāmi apdegumi, neuzmanīgi rīkojoties ar uguni. Apdeguma traumas iegūt ir ļoti viegli, gan vienkārši iekurinot ugunskuru, gan pie tā uzturoties. Nereti cilvēki gūst traumas, lecot tam pāri. Alkohola reibumā labāk turēties tālāk no ugunskura, jo ir bieži gadījumi, kad cilvēki nav spējuši izvērtēt savu stāvokli tam uzturoties blakus un iekrīt ugunskurā. Arī ar kastiem iesmiem tiek apdedzinātas rokas un citas ķermeņa vietas. Nedrīkst aizmirst par pareizu ugunskura iekuršanas veidu un uzmanīgi rīkoties ar degšķidrumu!

Aizrīšanās

Dzeram, ēdam, dziedam un runājam uz urrā! Bet ēšana ar runāšanu un citām aktivitātēm nav savienojama, un ne par velti ir teiciens “Kad es ēdu, esmu mēms un kurls”! Arī aizrīšanās gadījumi katru gadu vasarā, sevišķi svētkos ir īpaši bieži.

Slīkšana

Lai arī visi vēlas peldēt karstā laikā un arī Līgo tradīcijas un ticējumi mudina uz peldēšanos, jāatceras, ka to drīkst darīt tikai skaidrā prātā un zināmās, labi apgaismotās peldvietās! Nekādā gadījumā nepeldieties alkohola reibumā un viens pats, tumsā! Īpašu vērību jāpievērš bērniem, kas atrodas pie ūdenstilpnēm. Kaut uz mirkli novērsts skatiens no bērniem var nest lielu nelaimi!

Pārkaršana un saules dūriens

Pārkaršanai un saules dūrienam būtībā ir ar vienādas pazīmes, tomēr saules dūrienu cilvēks sāks just daudz ātrāk un izteiktāk. Lai izvairītos no pārkaršanas, nedrīkst siltās drēbēs ilgstoši uzturēties saulē un karstumā kā tādā, kā arī bieži jādzer ūdens. Lai izvairītos no saules dūriena, obligāta prasība ir aizsargāt galvu no saules. Nereti, bērni plikām galvām saulītē spēlējas, tādēļ vecākiem noteikti jāuzmana, lai bērnam galvā visu laiku būtu cepure, kas aizsargā galvu no pārkaršanas.

Sasitumi un citas traumas

Vismaz viens cilvēks kompānijā Jāņos krīt vai sasitas. Ir jāprot izvērtēt traumas nopietnību. Svarīgi neatstāt bez ievērības politraumas, jo nereti pēc skata nevar noteikt, ka cilvēkam izveidojies asinsizplūdums galvā, sevišķi, ja cilvēks ir apreibinošo vielu (tai skaitā – alkohola) reibumā. Citu ķermeņa daļu sasitumu nopietnību būs vieglāk izvērtēt, kā galvas traumu.

IEGAUMĒJIET! Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta nr. ir 113! Vienotais neatliekamās palīdzības dienesta nr. ir 112!

Pirmā palīdzība, Image by succo from Pixabay

Pirmā palīdzība, Image by succo from Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas