Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Sabiedrībā zināmas sievietes aicina neatlikt rūpes par krūšu veselību uz vēlāku laiku

Sabiedrībā zināmas sievietes aicina- piesakies pārbaudei, STV Pirmā!

Mīli savas krūtis un piesakies veselības pārbaudēm jau šobrīd – ar šādu vēstījumu pie sievietēm visā Latvijā vēršas MFD Veselības grupa, kanāls “STV Pirmā!” un tādas sabiedrībā zināmas sievietes kā stiliste Žanna Dubska, sarunu šova “Kad viņas satiekas” vadītājas Dagmāra Legante - Celmiņa, Liene Stepena un Baiba Vītiņa, kā arī “Māmiņu kluba” vadītājas Līva Spurava un Kristīne Beitika. Statistika ir skaudra – katrai devītajai Latvijas sievietei ir risks saslimt ar krūts vēzi un to var novērst ne tikai sekošana līdzi veselībai pašas spēkiem, bet arī regulāras pārbaudes pie mediķiem. Tāpēc oktobrī, kad visā pasaulē runā par krūšu veselību, sabiedrībā zināmas sievietes mudina neatlikt rūpes par savu veselību uz vēlāku laiku un pieteikties pārbaudēm.

Kampaņas ietvaros tapis klips ar spēcīgu vēstījumu – tajā sabiedrībā zināmas dāmas atbrīvojas no krūšturiem, tā simboliski paužot sajūtu, ko sniedz apziņa – esmu pārbaudījusies un ar manu veselību viss ir kārtībā! Regulāru pārbaužu nozīmīgumu akcentē arī mediķi, atgādinot, ka atklājot saslimšanu ar krūts vēzi agrīnā stadijā, to iespējams veiksmīgi izārstēt.

“Krūts veselības mēnesis ir atgādinājums tam, ka par spīti ikdienas darbiem un pienākumiem ir jāatceras arī par sevi. Mana ikdiena pārsvarā aizrit rūpējoties par mājiniekiem, un bērnu veselība vienmēr ir prioritāte, ko risinu nekavējoties. Tad kāpēc savu veselību un sirdsmieru par veselām krūtīm atlikt uz vēlāku laiku vai uz brīdi, kad problēma jau ir samilzusi? Es mīlu savas krūtis un man ir svarīga arī sava veselība, jo tikai esot vesela es varu citiem sevi dot uz visiem 100%. Dāmas, vismaz reizi gadā starp darba dunu ieplānosim krūšu pārbaudi, lai esam laimīgas, pārliecinātas un mierpilnas, zinot, ka mūsu krūtis ir veselas.” aicina sarunu šova “Kad viņas satiekas” vadītāja Baiba Vītiņa.

Viņai piekrīt arī Dagmāra Legante-Celmiņa, kura mudina sievietes atteikties no vārda "Vēlāk" “Tavas krūtis un Tu esi pelnījusi Tagad! Tagad, šomēnes un tā reizi gadā! Veicot ultrasonogrāfiju regulāri reizi gadā ir iespējams atklāt audzēju pašā sākuma stadijā! To var ieraudzīt vēl pirms sataustīt! Neatliec savu veselību uz vēlāku laiku... Pārbaudies!”

Arī “Māmiņu Kluba” Līva Spurava atgādina, cik viegli ātrais dzīves ritms, nebeidzamie darbi un pienākumi var ņemt virsroku: “Bieži šķiet, ka “es jau varu pagaidīt”, bet, “nē!”, nevajag pagaidīt. Nevajag likt sev pašai gaidīt, tam var būt pārāk augsta cena. Un tas attiecas arī uz sievietes veselību. Šoreiz es runāju par nepieciešamību regulāri pārbaudīt savas krūtis. Es pati šo savā ikdienā esmu ieviesusi pavisam nesen, bet esmu apņēmusies turpināt pārbaudīties katru gadu. Mīļās sievietes, mēs esam burvīgas, un izturēsimies pret sevi ar vislielāko mīlestību un rūpību, sargājot savu veselību.

Kristīne Beitika saka: Krūšu veselības kampaņas ir tik ļoti nepieciešamais atgādinājums sievietēm pārbaudīties. Arī runāt par krūšu veselību kļūst arvien ikdienišķāk, piemēram satiekot savas ģimenes sievietes pie pusdienu galda, pārrunājam un iedrošinām viena otru pārbaudīties. Manuprāt, ir īpaši svarīgi izjautāt savas mammas un vecmāmiņas, jo tieši dzimtas sieviešu veselības vēsture var norādīt uz iespējām onkoloģiskai saslimšanai parādīties arī nākamajās paaudzēs. Šoruden uz krūšu veselības pārbaudi devāmies kopā, ar mammu. Viņai mamogrāfija, man - krūšu ultrasonogrāfija. Lielisks iemesls randiņam, doties pie ārsta reizē un vēlāk aiziet pusdienās. Tās ir abpusējas rūpes, ko mēs varam viena otrai sniegt! Neatliec arī Tu! Pārbaudi.

13. oktobra izaicinājums – diena bez krūštura

Pēdējos gados arvien vairāk sieviešu izvēlas atteikties no krūštura, lai justos brīvi. Šo simbolisko vēstījumu krūts veselības kampaņā izvēlējušās arī televīzijas sievietēm “STV Pirmā!” raidījumu vadītājas, apņemoties pašas šo dienu pavadīt bez krūštura un aicinot to darīt arī sievietes visā Latvijā. 13. oktobrī TV personības ar īpašu vēstījumu vērsīsies pie savām sekotājām sociālajos tīklos, mudinot pieteikties pārbaudēm, lai pilnībā izbaudītu brīvību, ko sniedz pārliecība – esmu vesela!

Kur pieteikties krūšu veselības pārbaudei?

· Rīgā:

· Citviet Latvijā:

  • MFD Mobilā Diagnostika- mob. 25431313


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...