Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Sapņi un meditācija

Miegs, foto no Pixabay

Miegs, foto no Pixabay

Maģiskā Jāņu nakts parasti tiek aizvadīta neguļot. Ne visi ir pietiekami izturīgi, lai nakti pavadītu nomodā. Saulgriežu laika enerģija ir īpaši aktīva, turklāt 23. datumā nosapņotie sapņi piepildās ļoti ātri. Kas Jāņu naktī meitai sapņos pasniedz dzert vai kas Jāņu vainadziņu noceļ sapnī, tas arī būs izredzētais, tā vēsta ticējumi. Taču kādēļ valdīja uzskats, ka tie sapņi ir pareģojoši? Tādēļ, ka pirms tiem tika veikta sava veida meditācija!

Meditācija pirms miega

Senos laikos meitas Jāņos īpaši aktīvi zīlēja sev precinieku ne tikai ar tradīciju rituāliem, bet arī, balstoties uz sapņu pareģojumiem. Populārākie pareģojumi vēstīja, ka meitām jāēd siļķe Jāņu dienā un sapnī, kurš puisis dos dzert, tas būšot līgavainis. Tas pats arī attiecināms uz vainaga nocelšanu. Tomēr šie sapņi netika gaidīti tāpat vien, pirms gulēt iešanas tika veikta sava veida meditācija – visu dienu domājot par paredzamo, meitas neapzinoties meditēja – vainagu pinot tika ieguldītas labas domas, kā arī gulēt ejot tika domāts par gaidāmo sapni, to pašu var attiecināt uz siļķes ēšanu, jo meitas ēda to apzināti un piedomājot par vēlamo precinieku. Mūsdienās meditācija paliek arvien praktizētāka. Pirms miega noteiktu laiku, apdomājot vēlamo jautājumu, uz kuru jārod atbilde sapņa laikā, cilvēks sevi noskaņo uz atbilžu saņemšanu miegā.

Sapņu nozīme

Ir daudzi sapņu tulki, kuros liela daļa informācijas sakrīt, tomēr sapņu nozīmes un skaidrojumi mēdz būt visai atšķirīgi saturā. Freids minēja, ka sapņi ir domu atspoguļojums, Jungs uzskatīja, ka sapņi ir cilvēka intuīcija, kas sakrīt ar domu, ka sapņi ir pareģojoši. Ir cilvēki, kas tic, ka sapņi ir veids, kā redzēt mums vēl neapzināto pasauli – ezotērisko vidi. Līdz ar šo pieņēmumu mēdzam meklēt atbildes uz redzēto miegā un saskatīt likumsakarības dzīvē, meklējot atbildes sapņu tulkos. Kā izrādās, nereti murgi nemaz nenozīmē sliktu, bet tieši pozitīvie sapņi mēdz nozīmēt kaut ko negatīvu. Tomēr, ja ir sajūta, ka skaidrojums nav atbilstošs redzētajam un sajūtām, jāpaļaujas uz savu intuīciju.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...